Епіфаній заперечує звинувачення Філарета

Читать на русском
Предстоятель ПЦУ називає брехнею звинувачення патріарха Філарета в несамостійності і в намірі відправити його на спокій.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відповів на заяви патріарха Філарета. Зокрема, він заперечує, що за ним хтось стоїть.

Як пише «Слово і Діло», про це він розповів в інтерв'ю ВВС News Украина.

Епіфаній прокоментував, чи є розкол в ПЦУПредстоятель ПЦУ Епіфаній заявив, що розколу в Православній церкві України немає і не буде.

Так, на заяву Філарета, що Епіфаній не самостійний, що ним керують, предстоятель ПЦУ відповів, що йдеться лише про те, що він не може одноосібно приймати якісь рішення.

«Я говорив про те, що я як предстоятель самостійно, тобто одноосібно, можу приймати не всі рішення. Тому що 15 грудня на Об'єднавчому соборі ми заклали іншу модель керівництва церквою», - сказав митрополит.

«Я одноосібно як предстоятель не маю права змінювати статут, не маю права порушувати канонічний порядок. Тому що те, що було прийнято на помісному соборі, має втілюватися в життя», - додав він.

Епіфаній зазначив, що існує думка, що можливо одноосібно керувати церквою, але в ПЦУ хочуть бути відкритою, демократичною церквою, яка керується синодом, архієрейським собором і помісним собором.

«У своїх рішеннях я враховую думку архієреїв і духовенства. Вимоги до мене - щоб я одноосібно змінив те, що було прийнято 15 грудня на соборі. Однак ми управляємо церквою колегіально, ми відходимо від норм, які існували в попередніх структурах. Не можна одноосібно приймати рішення, тим більше, коли це всупереч статуту, Томосу, рішенням собору», - заявив предстоятель ПЦУ.

Щодо звинувачень Філарета, що він занадто прислухається до української влади і Константинополя, Епіфаній заявив, що не керується вказівками чи то влади, чи Константинополя.

«Ніхто не має права втручатися в наші внутрішні справи - ні держава, ні інша помісна православна церква, навіть Вселенський патріарх. Але звертатися до нього за порадами або поясненнями певних моментів, що стосуються томосу або статуту, ми маємо право», - сказав митрополит.

«Але в цілому ми керуємося внутрішньо - предстоятель, демократичний синод, склад якого в майбутньому буде змінюватися шляхом ротації. Все, як прописано в томосі і статуті, який ми прийняли на Об'єднавчому соборі», - додав він.

При цьому Епіфаній зазначив, що незважаючи на нарікання в цілому не ігнорував думку почесного патріарха, часто з ним спілкувався і спілкується, але потрібно зрозуміти формат спілкування.

«Потрібно зрозуміти відмінність між порадами і ультиматумами. Спілкуючись з почесним патріархом Філаретом я неодноразово йому на цьому наголошував - я готовий прислухатися до його порад», - сказав Епіфаній, зазначивши, що не готовий виконувати певні ультиматуми, оскільки є законно обраним на Об'єднавчому соборі предстоятелем.

«Тому я прислухався, я спілкувався, але весь цей час певною мірою було навіть деяке приниження мене як предстоятеля церкви через тиск і вимоги, несумісні зі статутом і томосом», - заявив предстоятель ПЦУ.

Також він прокоментував звинувачення Філарета про те, що нібито намагається відправити його на спокій.

«Це відверта брехня. Навпаки, я як предстоятель, захищав патріарха Філарета. І завдяки моїй позиції йому залишили місто Київ і все те, чим він керує зараз. Велися певні дискусії серед архієреїв, які присутні на Священному синоді, щодо його статусу. А саме: пропонували, щоб він керував парафіями в Київській області, а не столиці», - сказав Епіфаній, додавши, що наполегливо всіх переконав, що за ті заслуги, які Святіший Патріарх звершив досі, він повинен залишитися керуючим єпархією міста Києва та мати повагу від нової церкви.

Митрополит зазначив, що досі протягом останніх місяців робив все для того, щоб в ПЦУ все було мирно і спокійно, в рамках канонів, статуту та томосу. «Я вважаю, що зробив все, що залежало від мене, для того, щоб цієї ситуації не було», - сказав Епіфаній.

Він пообіцяв, що і надалі, незважаючи ні на що, буде робити все від нього залежне, заради миру і єдності ПЦУ.

Нагадаємо, Філарет раніше заявив, що пішов «на приниження заради отримання Томосу", хоча йому обіцяли керівництво церквою в Україні. Також він наполягає на тому, що УПЦ Київського патріархату продовжує існувати.

Також він говорить, що бореться за незалежність церкви від Вселенського патріархату.

Крім того, він звинуватив митрополита Епіфанія і президента Петра Порошенка в обмані і стверджує, що предстоятелем Православної церкви України хтось керує.

Сам Епіфаній визнав, що з моменту утворення Помісної церкви існує конфлікт з патріархом Філаретом, який хоче відновити УПЦ КП.

На думку глави ПЦУ, повернення Української православної церкви в структуру Київського патріархату означатиме втрату Томосу і всіх досягнень церковної незалежності.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал