Філарет заявив, що допускає розкол у ПЦУ

Читать на русском
Почесний патріарх Філарет допускає розкол в новоствореній Православній церкві України і стверджує, що уповноважений скликати собор.

Почесний патріарх Філарет допускає розкол в новоствореній Православній церкві України й стверджує, що уповноважений скликати собор.

Як пише «Слово і Діло», про це він повідомив у коментарі ТСН.

Стала відома реакція Константинополя на конфлікт у ПЦУКонстантинополь з жахом спостерігає за конфліктом між митрополитом Епіфанієм та почесним патріархом Філаретом.

За словами Філарета, з моменту створення ПЦУ його спілкування з митрополитом Епіфанієм відбулося не більш ніж п'ять разів.

«Хіба це спілкування? Коли щодня потрібно управляти церквою. Тому спілкування немає. Через те, що немає спілкування, а воно має бути, церква розділилася, тому зараз моє завдання як патріарха – зберегти українську церкву», – заявив він.

Разом із тим він стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, може скликати собор.

При цьому він підкреслив, що Українська православна церква Київського патріархату не ліквідована.

«Він (Київський патріархат – ред.) є. Його не потрібно повертати. Він існує. Є патріарх? Якщо є патріарх, значить, є і патріархат. Є Київська патріархія. Тому повертати патріархат не потрібно. Він є і має бути ... І буде патріархат. Причому не буде невизнаним. Прийде час, коли буде визнаним», – сказав Філарет.

На питання, чи допускає він поділ ПЦУ, почесний патріарх Філарет заявив: "Допускаю. Але ми створимо єдину церкву».

Раніше ЗМІ поширили інформацію, що між почесним патріархом Філаретом і митрополитом Епіфанієм існують великі непорозуміння й навіть серйозний конфлікт.

Зокрема, Філарет начебто бажає відновити структуру ліквідованої УПЦ КП та свій вплив на церкву, тоді як оточення митрополита Епіфанія схильне підтримувати «грецький устрій» ПЦУ, запропонований Фанаром.

На 14 травня Філарет запросив архієреїв ПЦУ на традиційне для УПЦ КП молитовне святкування на честь священномученика Макарія до Києва у Володимирський собор.

Запрошення були на бланках УПЦ Київського патріархату і підписані патріархом Київським і Всієї Руси-України Філаретом.

Крім того, почесний патріарх відмовився визнавати УПЦ КП ліквідованою унаслідок створення ПЦУ.

Співрозмовники ВВС в оточенні Епіфанія розповіли, що там це сприйняли як спробу своєрідного показового виступу й оглядин підтримки Філарета з боку архієреїв церкви.

Джерела в оточенні Філарета відкинули всі звинувачення в змові і заявили, що галас навколо молитовного святкування 14 травня є інформаційною атакою.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал