Кириченко Юлія

Прослуховування та недоторканність: якої помилки припустилися нардепи

Верховна рада ухвалила законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінально-процесуального законодавства.

Закон про імпічмент: чи реально звільнити президента

23 вересня президент України Володимир Зеленський підписав закон про імпічмент. Оцінили процедуру експерти.

Чому можна оскаржити зняття недоторканності з депутатів?

Нардепи з фракції Опозиційна платформа -— За життя можуть оскаржити закон про скасування депутатської недоторканності в Конституційному суді.

ЦВК не змогла вчасно оголосити результати виборів: чи будуть наслідки

ЦВК 5 серпня повинна була оголосити остаточні результати виборів до Верховної Ради. Однак, через численні факти фальсифікацій на дільницях та судові позови члени комісії не встигли цього зробити.

Чи можливо скасувати реєстрацію Клюєва кандидатом у нардепи?

Міністр внутрішніх справ України надіслав ЦВК роз'яснення, в якому зазначив терміни перебування на території держави екс-глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва.

Достроковий розпуск ВР: чому виборчу кампанію можуть зупинити

Новообраний президент оголосив про розпуск Ради. Після зустрічі з парламентськими фракціями представники фракцій заявили про намір йти на дострокові вибори. Чи можуть оскаржити указ президента про розпуск ВР, знають експерти.

Чи може Зеленський розпустити Раду до 14 червня: юридична оцінка

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк заявив, що президент має повноваження розпустити Верховну раду до 14 червня 2019 року. Оцінили такий сценарій експерти.

Незаконне збагачення чиновників: чим незадоволений КСУ та що пропонує президент

КСУ визнав неконституційною й скасував статтю про незаконне збагачення. В парламенті зареєстрували 5 законопроектів, які повертають кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Більше знають експерти.

Скасування статті про незаконне збагачення: як нівелюють антикорупційну реформу

Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення.

Чому КСУ скасував статтю за незаконне збагачення та в чому ризик?

Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.