Бала Віталій

Десята сесія парламенту: чого чекати від депутатів

Завтра, 15 січня, народні депутати повернуться з канікул і відкриють десяту сесію парламенту. Про діяльність ВР поговорили з експертами.

Ескалація в Азовському морі: що допоможе приструнити Росію

Країни Заходу мають обговорити можливість блокування російських кораблів при виході з Азовського моря у відповідь на агресію РФ проти України. Як покарати РФ за агресію на Азові, знають експерти.

Відмова від єдиної церкви: що засвідчила позиція УПЦ МП

Собор УПЦ МП вирішив не брати участь у створенні єдиної Української помісної церкви та розірвав відносини з Константинополем.

Діяльність правоохоронних органів: Авакова та Луценка – у відставку?

Генпрокурор і міністр внутрішніх справ мають піти у відставку через неспроможність реформувати правоохоронну систему, йдеться в заяві, яку підписали 73 громадські організації.

Телеканали почали перевіряти на мовні квоти. Як це вплине на ринок?

З 13 жовтня загальнонаціональні телевізійні канали в Україні зобов'язані 75 відсотків свого ефіру мовити українською мовою, місцеві телекомпанії – 60 відсотків. Про мовні квоти поговорили з експертами.

Що означає політична риторика Вакарчука та що вплине на рішення йти на вибори?

Святослав Вакарчук заявив, що в Україні потрібно оновити судову систему й запропонував план, а також розповів про власне бачення завершення війни на Донбасі. Про що свідчить така риторика, міркували експерти.

Як боротися із «законодавчим спамом»?

Спікер ВР пропонує, щоб для реєстрації законопроекту в Раді була підтримка мінімум 19 осіб. Про боротьбу з законодавчим спамом, міркували експерти.

Чому в Україні не з’являються ідеологічні партії?

Пропорційна система може дати різкі зміни й пришвидшити процес появи ідеологічних партій, вважає заступник голови ЦВК. Більше знають експерти.

Вибори-2019: яких сюрпризів чекати та які якості є ключовими для кандидатів

Менш ніж рік рік залишається до виборів в Україні. За останніми соцопитуваннями, в лідерах Тимошенко. Про політичні тенденції та ризики міркували експерти.

Депутати проти зйомки без згоди. Чи потрібен дозвіл та як ЗМІ відповісти політикам

Регламентний комітет ВР може дозволити депутатам вимагати у журналістів видаляти відео- та фотозаписи.