Юрчишин Василь

Послаблення карантину: як влада повинна підтримати бізнес

Уряд повинен врахувати складнощі у відновленні роботи бізнесу та забезпечити заходи підтримки.

Випробування кризою: скільки часу Україні потрібно для відновлення

Два найближчі роки Україні доведеться жити в умовах карантину різного ступеня строгості, каже Шмигаль.

Економіка після карантину: скільки часу піде на відновлення

Кабінет міністрів України прогнозує в 2020 році падіння валового внутрішнього продукту, зростання безробіття й девальвацію гривні.

Інфляція понад 8%, долар по 29,5: що показав економічний прогноз Кабміну

У Кабміні зробили прогноз на друге півріччя 2020 року. Зокрема, рівень ВВП може впасти на 3,9 відсотка. При тому, що з початку пандемії коронавірусу очікувалося зростання ВВП на 3,7 відсотка.

27 чи 30: яким буде курс валют та що вплине

Безготівковий долар активно дорожчає з ранку четверга, 19 березня. На відкритті міжбанку його курс підскочив відразу на 35 копійок.

Зупинка метро й транспортний колапс: чи є альтернатива

У Києві через закриття метрополітену створився транспортний колапс, люди штурмують автобуси, а поліцейські намагаються не пускати до транспорту понад 10 осіб.

«Промисловий безвіз» із ЄС: що дасть Україні та в чому проблеми

Кабінет міністрів розраховує, що Україна найближчими роками укладе з Європейським Союзом Угоду про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (АСАА), про так званий промисловий безвіз.

НБУ хоче знизити облікову ставку до 8%. Чи стануть кредити дешевшими?

Глава Національного банку (НБУ) Яків Смолій заявив, що облікова ставка може скласти 8 відсотків уже в 2020 році, хоча таке зниження планувалося не раніше 2021 року.

Чому курс долара падає, а ціни – ні?

За рік курс посилився на 12 відсотків (листопад 2019-го до листопада 2018-го). За той самий період середня номінальна зарплата зросла на 16 відсотків. Перший фактор тисне на зменшення цін імпортних товарів (зменшення вартості пропозиції), каже Милованов.

«Повертайся та залишайся»: чи зупинять трудову міграцію пільгові кредити

Президент України Володимир Зеленський оголосив про запуск державної програми, щоб стимулювати українців за кордоном повертатися до країни.