Послаблення карантину: як влада повинна підтримати бізнес

Читать на русском
Василь Юрчишин

З 11 травня в Україні заплановано пом’якшення обмежувальних заходів. Кабінет міністрів сподівається, що це стане початком виходу із карантину в декілька етапів. Зокрема, на умовах дотримання санітарних норм, відновить свою роботу малий та середній бізнес. У коментарі «Слово і діло» директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин наголосив, що влада повинна додатково стимулювати підприємців, які повертаються до роботи.

«Я думаю, що велика частина бізнесу готувалася та намагалася утримати комерційні зв’язки, постачальників. Хоча, звичайно, частина зв’язків навряд чи буде відновлена, але мені здається, відновлення буде відбуватися швидше, ніж коли це було при запровадженні обмежень. Було б добре, якби влада вже від цього не відступала: не відновлювала повною мірою фіскальні заходи. Реальні ризики, які проявлятимуться, будуть носити менш загрозливий характер для розвитку бізнесу, ніж ті, що можуть бути від продовження карантину», – сказав Василь Юрчишин.

Вихід із карантину з 11 травня: варто почекати чи діяти зараз?Кабінет міністрів представив план виходу України з карантину. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, його реалізація може початися вже з 11 травня. Однак умовою для цього є сприятлива епідемічна ситуація в країні.

На думку економіста, на час виходу з карантину необхідно впроваджувати заходи, які б стимулювали відновлення ділової активності.

«Треба дивитися, який бізнес, які відносини дійсно потрібні населенню, й дивитися не як їх обмежити, а як їх простимулювати. Так само зараз якнайшвидше необхідне відкриття транспорту, потрібно подивитися, яке сполучення треба відкрити в першу чергу і, цілком можливо, дофінансовувати їх, щоб перекрити можливі втрати», – пояснив Василь Юрчишин.

За його словами, у зв’язку з карантином бізнес зазнав збитків, і це стало певним шоком.

«Проблеми більше пов’язані з тим, що запровадження карантину та його реалізація відбувалися неналежним чином. Влада не вживала жодних запобіжних заходів для того, щоб зменшити негативний вплив та нейтралізувати загрози. Хоча в країнах Європи ситуація розгорталася раніше та було зрозуміло, які інструменти та ресурси потрібні. Припинення роботи транспорту також мали хаотичний характер, що призводив до панічних настроїв щодо того, як люди будуть добиратися на роботу та виконувати свої обов’язки», – прокоментував Юрчишин.

Експерт також додав, що уряд повинен давати можливість місцевій владі адаптуватися до кризи з урахуванням місцевих особливостей.

«Крім того, ми стали свідками деяких подій у Черкасах. Було зрозуміло, що в різних умовах це все по-різному. Треба надати місцевій владі можливість адаптувати умови до реальної ситуації», – підсумував директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Раніше в Кличка оцінили пасажиропотік у Києві під час карантину.

Також нагадаємо, Криклій розповів, як планують запускати транспорт після карантину.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал