Піддубний Олександр

Освіта в Україні: чи потрібно скорочувати кількість ВНЗ

Новий міністр освіти і науки Ганна Новосад, яка заявила, що вчителів в Україні занадто багато, також підтримує ідею про скорочення кількості вищих навчальних закладів.

Телеміст «Росія 24» та NewsOne: до чого призведе та кому вигідний

7 липня ведучий програми Вести недели на каналі Росія 24 Дмитро Кісельов анонсував проведення телемосту Треба поговорити, який запланований на 12 липня й відбудеться спільно з українським телеканалом NewsOnе.

Чи декомунізувала Україна 9 травня та чи потрібен цього дня вихідний?

У середу, 8 травня, в Україні відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Чи декомунізувала Україна День перемоги в радянському розумінні, обговорили з експертами.

Депутати знову взялися за мовне питання. Чи варто чекати на рішення Ради?

У ВР триває розгляд мовного законопроекту. Депутатам доведеться розглянути 2 тисячі правок до мовного закону. Про перспективи ухвалення поговорили з експертами.

Звільнення Аласанії: для кого це небезпечний сигнал та якою була процедура голосування

Наглядова рада Суспільного телебачення, що прийшло на зміну Національній телекомпанії України, ухвалила рішення про звільнення з посади голови мовника Зураба Аласанії.

Два роки мовних квот: чи змінився радіоефір та як уникають штрафів

З листопада 2017 року до жовтня 2018 року, відповідно до вимог закону, частка пісень українською мовою має бути не меншою за 30 відсотків, а обсяг ведення передач українською мовою – не меншим за 55 відсотків.

Квоти на радіо і ТБ: чи потрібні та що зміниться?

В Україні в четвер, 8 листопада, починається фінальний етап запровадження квот на україномовні пісні та програми на радіо.

Телеканали почали перевіряти на мовні квоти. Як це вплине на ринок?

З 13 жовтня загальнонаціональні телевізійні канали в Україні зобов'язані 75 відсотків свого ефіру мовити українською мовою, місцеві телекомпанії – 60 відсотків. Про мовні квоти поговорили з експертами.

Штрафи та перевірки без попередження: як урегулювати мовне питання

Верховна Рада має намір розглянути в першому читанні чотири проекти законів про мову. Про ситуацію поговорили з експертами.

Кінець аналоговому телебаченню в Україні. Що зміниться для телеканалів і глядачів?

Від сьогодні Україна переходить на цифрове мовлення. Перехід проводитиметься в два етапи. Що зміниться, міркували експерти.