Павліченко Олександр

Справа 2 травня: перспективи та проблеми розслідування одеської трагедії

З дня трагедії 2 травня в Одесі минуло 4 роки, але злочини досі не розкриті, винні не покарані. Оцінили перебіг розслідування експерти.

У кримчан можуть забрати українські паспорти: чого не врахувала влада?

Президент пропонує дозволити припиняти громадянство України жителів Криму, які беруть участь у російських виборах. У ситуації розбирались експерти.

Працевлаштування українців за кордоном: проблеми заробітчан та роботодавців

За словами Розенка, за кордоном працюють від 2,5 до 4 мільйонів українських громадян. Вагому роль у статистиці відіграє сезонний фактор. Про нелегальне працевлаштування та дискримінацію заробітчан міркували експерти.

Шантаж кримчан та робота в «комісіях»: правова оцінка незаконних виборів у Криму

Вибори в РФ на території Криму є незаконними. А як бути з кримчанами, які беруть участь у виборчих комісіях? Чи можна вважати незаконними їхні дії, міркували правозахисники.

Чи готова країна до легалізації зброї?

Генеральний прокурор України виступив за легалізацію вогнепальної зброї. Чи готова країна до таких заходів, розбирались експерти.

Вбивство Ноздровської: фактор безкарності злочинів та побоювання під час розслідування

1 січня правозахисницю Ірину Ноздровську знайшли мертвою. У слідства є кілька версій, включаючи насильницьку смерть. Оцінку розслідуванню дали експерти.

Арешт українського журналіста в Білорусі: залежність від Кремля та крок до нових правил в’їзду

Спочатку президент Білорусі запевнив в підтримці суверенітету України, потім проголосував проти резолюції щодо Криму, а тепер на території Білорусі затримали українського журналіста. Нагадує російські методи. Правозахисники оцінили ситуацію.

Правила не для всіх: правова оцінка заборони на в'їзд для артистів із РФ

Україна запровадила заборону на виступи російських артистів. Водночас не припиняються розмови про розрив дипвідносин, але не припиняється й торгівля з РФ. Правозахисники оцінили ситуацію.

Стрілянина в Дніпрі – синдром АТО: Україна входить у фазу, в якій такі конфлікти повторюватимуться дедалі частіше

Експерт Харківської правозахисної групи оцінив інцидент зі стріляниною в Дніпрі та проблему легалізації зброї в Україні.

Скасувати не можна залишити: чи вплинув «закон Савченко» на зростання рецидивної злочинності

Експерт Харківської правозахисної групи оцінив ситуацію довкола «закону Савченко» і його скасування Радою.