Петренко Ігор

У чому проблема «суперповноважень» президента та форми правління в Україні?

Голова МВС Арсен Аваков запропонував Петру Порошенку відмовитися від частини повноважень на користь парламентської республіки. У ситуації розбирались експерти.

Підготовка до виборів: як ділять ЦВК?

Спікер ВР заявив, що 12 із 14 кандидатів у члени Центральної виборчої комісії пройшли спеціальну перевірку. Чи залишиться ЦВК «кишеньковою», розбирались експерти.

Із героїнь у злочинниці: чому справа Савченко ризикована для влади

ГПУ переконує, що має докази проти Надії Савченко, й звинувачує її в підготовці держперевороту. Сама нардеп говорить, що АП давно планувала її ліквідацію. Оцінку ситуації дали експерти.

Підсумки прес-конференції: незручні запитання та головні виклики для президента

В останній день зими президент України провів прес-конференцію Виклики-2018. Про те, які ж головні виклики для глави держави, розповіли експерти.

Чому реформа парламенту не відбудеться в 2018 році?

За даними Слова і Діла, спікер ВР обіцяв поставити питання реформування парламенту два роки тому, але не зміг виконати обіцяне. Якими є перспективи через два роки та що заважає запустити процес, розбирались експерти.

Яку відмазку придумають, щоб загальмувати виборчу реформу

В Україні планують провести виборчу реформу та ухвалити кодекс із відкритими списками. Такі плани в нардепів на поточну сесію. Оцінили перспективи експерти.

Нова сесія ВР: як депутати вирішуватимуть кадрові питання?

На весняній сесії парламент має намір вирішити кадрові питання щодо ЦВК, Рахункової палати, аудитора НАБУ та низки міністерств. Як розгортатимуться торги за вакантні місця, розбиралися разом з експертами.

Політики з народу: хто стане новим «героєм» і яких союзів очікувати

2018-й – передвиборчий рік для українських політиків. Відповідно, вже незабаром партії активізуються в цьому напрямку. Яких нових союзів і проектів очікувати, розбирались експерти.

Конфлікт Данилюка з Луценком: із чим пов'язане протистояння та кого звільнить АП

Голова Мінфіну вимагає відставки генпрокурора, а той своєю чергою ще влітку написав листа прем'єру з проханням звільнити Данилюка. Що відбувається між очільниками Мінфіну й ГПУ та чи дійде справа до чиєїсь відставки, розбирались експерти.

Затримання та компромат на Саакашвілі: російський слід і втручання США

Міхеіла Саакашвілі звинувачують за трьома статтями ККУ, а в ГПУ як доказ його зв'язків з екс-режимом надали розмову політика з олігархом Сергієм Курченком. Оцінку ситуації дали експерти.