Новак Андрій

Як Україні виграти в РФ торгові спори в СОТ

Україна програла РФ вже другу торговельну суперечку у СОТ. Перший спір стосовно мит на аміачну селітру, а другий за скаргою Києва щодо обмежень РФ експорту українського залізничного обладнання.

Який рівень зарплати в Україні поверне заробітчан?

Міністр соцполітики Андрій Рева говорить, що на постійній основі за кордоном працюють 3 мільйони 200 тисяч українців, тимчасово – близько 9 мільйонів. Як повернути наших громадян в Україну, міркували експерти.

Зарплата в 10 тисяч: чи стане українцям жити легше та як маніпулюють статистикою?

У червні найбільша середня заробітна платня зафіксована в Донецькій області, її розмір сягнув 9774 гривень. Про показники та зростання зарплат міркували експерти.

Як Україна торгує з РФ і чим це для нас закінчиться?

За даними Держстату щодо зовнішньої торгівлі за минулий рік, Україна й надалі торгує з РФ. За період із січня до квітня імпорт російських товарів зріс на 31 відсоток – до 2,56 мільярда доларів. Оцінили ситуацію експерти.

Чому ЄС надав Україні 1 мільярд євро та що завадило отримати більше?

Рішення Європейського Союзу про виділення Україні 1 мільярда євро позик макрофінансової допомоги в понеділок, 9 липня, набуло чинності.

Чи покращилося фінансове становище українців?

В НБУ вважають, що зменшення співвідношення кредитів до депозитів населення свідчить про поліпшення фінансового становища. Чи так це, з’ясовували експерти.

Чи полегшить життя бізнесу заміна касових апаратів на гаджети?

Кабмін затвердив проведення пілотного проекту з використання смартфонів і планшетів як новітніх касових апаратів.

Приватизація під час війни: економічний злочин чи необхідність?

Фонд держмайна розширив перелік малої приватизації. Своєю чергою, у МЕРТ почнуть приватизацію з Центренерго. Про нюанси продажу держмайна, міркували експерти.

Чому в Україні дорожчають товари й послуги та з чим це пов’язано?

З 14 липня в Україні подорожчає проїзд у громадському транспорті. При цьому МВФ наполягає на зростанні тарифів. Чому зростають ціни на товари та послуги, розбирались експерти.

Що впливає на курс гривні та яка роль заробітчан?

Українці за 2017 рік перевели з Польщі 100 мільярдів гривень. Про формування валютного курсу та роль заробітчан розповіли експерти.