Новак Андрій

Що впливає на курс гривні та яка роль заробітчан?

Українці за 2017 рік перевели з Польщі 100 мільярдів гривень. Про формування валютного курсу та роль заробітчан розповіли експерти.

Чому бюджетна резолюція виглядає як фантазія?

Кабмін затвердив бюджетну резолюцію на 2019-2021 роки, де зростання ВВП – 3,6 відсотка, інфляція – 6,5 відсотків. Оцінили фінансовий документ експерти.

Чи можливо та за рахунок чого підвищити мінімалку до 6 тисяч гривень?

МЕРТ оприлюднило квітневий консенсус-прогноз на 2018-2021 роки, згідно з яким заробітна плата українців у 2021 році становитиме 6200 гривень. Оцінили перспективи експерти.

Чого чекати від курсу валют у квітні та чому девальвує гривня?

Станом на 4 квітня основні світові валюти в унісон зросли в ціні. Офіційний курс долара на середу, 4 квітня, становитиме 26 гривень 32 копійки. З чим пов’язані валютні коливання, розбирались експерти.

Розірвання торгової угоди з Росією: мотиви рішення уряду та практичне значення

Уряд України ухвалив рішення про розірвання програми економічного співробітництва з Росією. Оцінили ситуацію експерти.

Чи є ризик дефолту та чому Захід підтримує Україну, попри імітацію реформ?

У найближчі чотири роки Україна має виплатити 22,7 мільярда доларів за зовнішнім боргом. Цього року зовнішні виплати становитимуть 4,5 мільярди. Загрозу дефолту оцінили експерти.

Чим може обернутися для України відсутність керівництва в НБУ?

Офіційно в АП визначилися з кандидатурою Смолія в НБУ ще 18 січня. Однак проголосувати за його призначення не можуть досі. Чи вплине це на МВФ?

Чи зміниться щось в НБУ під керівництвом Смолія та що буде з курсом?

Призначення нового керівництва до Національного банку та звіт Валерії Гонтаревої знову відклали. Оцінили ситуацію з НБУ експерти.

Чому Україна на останньому місці в рейтингу економічно вільних країн Європи?

Україна посіла останнє, 44-те місце в Європі й 150-те зі 186 країн світу в рейтингу економічних свобод, складеному американським аналітичним центром Heritage Foundation. Чому, розбирались експерти.

З чим пов’язане рекордне падіння індексу Dow Jones та чи будуть наслідки для України?

Національний банк поки зміцнює курс гривні, яка ще кілька тижнів тому помітно девальвувала. Проте на світовому економічному ринку за два дні сталося рекордне падіння індексу Dow Jones. Із чим це пов’язано та чи вплине на нашу економіку, міркували експерти.