В Україні станом на понеділок, 27 липня, загальна кількість безробітних становить 512,1 тисячі осіб. Це менше на 3,6 тисячі осіб, ніж тиждень тому. У коментарі «Слово і діло» голова Комітету економістів України Андрій Новак відзначив, що в разі другої хвилі епідемії масові звільнення повторяться.
«Соціальна підтримка громадян під час коронавірусу зводилася до одноразової виплати двомісячної заробітної плати. В Україні в нас була виплата лише окремим категоріям пенсіонерів на суму 500 гривень, і фактично все. Працівники, які втратили роботу не отримали жодної підтримку. Виходячи із заяв посадовців, не думаю, що така підтримка з’явиться під час другої хвилі коронавірусу. Якщо уряд в цей час вирішить знову запровадити більш жорсткі заходи у зв’язку з посиленням епідемії, то роботодавці знову будуть змушені відправляти своїх працівників у відпустку або звільняти і хвиля звільнень, безумовно, буде», – прокоментував Новак.
«Ситуація із зайнятістю буде відрізнятися в кожному регіоні, оскільки в нас адаптивний карантин», – додав він.
На думку Новака, рівень безробіття буде коливатися відповідно до обстановки на місцях, тому що адаптивний карантин передбачає вжиття заходів реагування місцевою владою.
«Через обмеження, які були запроваджені у зв’язку з коронавірусом, дуже багато роботодавців були змушені відправляти своїх працівників у неоплачувані відпустки або звільняти. Звичайно, що це відобразилося на показниках безробіття. Далі ситуація залежатиме від того, як уряд вирішить діяти в умовах, коли збільшується кількість хворих на коронавірус і продовжує діяти адаптивний карантин», – резюмував голова Комітету економістів України Андрій Новак.
Нагадаємо, за даними Держстату, в червні Україні зареєстровано 516 тис. безробітних. Це на 76% більше, ніж рік тому.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»