Росія має намір розмістити ядерну зброю у космосі – ЗМІ

Читать на русском
У США припускають, що росіяни хочуть запустити ядерну зброю в космос, щоб використовувати її проти супутників.
Фото: Reuters

У США занепокоєні загрозою національній безпеці, яка зумовлена бажанням росіян відправити ядерну зброю в космос.

Про це пише ABC News.

Як змінювалися розміри ядерних арсеналів США, росії та інших країн «клубу»Скільки ядерних боєголовок налічується у світі та як змінювалися розміри арсеналів дев'яти ядерних держав – на інфографіках.

Зазначається, що у США на 15 лютого відбудеться брифінг за участю ключових законодавців, на якому обговорюватиметься безпекова ситуація. Загроза національній безпеці США, про яку заявили в Конгресі та Білому домі, пов'язана з росією і космосом.

Як повідомляють джерела ABC News, знайомі з обговореннями на Капітолійському пагорбі, розвіддані стосуються того, що росіяни хочуть запустити ядерну зброю в космос. Водночас наголошується, що йдеться не про намір «скинути ядерну зброю на Землю, а, ймовірно, застосувати її проти супутників».

Не звертаючись до цієї теми безпосередньо, багато членів Конгресу назвали проблему серйозною, хоча й не такою, яка має викликати тривогу у суспільстві.

«Ми збираємося працювати разом, щоб вирішити це питання, оскільки ми займаємося всіма делікатними питаннями, які є секретними. Але ми запевняємо, що усе контролюється», – сказав журналістам спікер Палати представників Майк Джонсон.

Радник із національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу відмовився конкретно сказати, чи буде зустріч у четвер для обговорення цієї загрози.

Він також відмовився надавати додаткові подробиці щодо цього, окрім того, що загалом «американці розуміють, що у світі є ціла низка загроз і викликів, з якими ми стикаємося щодня», як-от тероризм.

«Я впевнений, що президент Байден своїми рішеннями, які він ухвалює, збирається гарантувати безпеку американського народу», – сказав Салліван.

Нагадаємо, цьому передувала заява конгресмена, голови комітету з розвідки Палати представників Майка Тернера щодо «серйозної загрози національній безпеці».

«Я закликаю президента Байдена розсекретити інформацію, яка стосується цієї загрози, щоб Конгрес, адміністрація і наші союзники могли відкрито обговорити дії, необхідні для відповіді на цю загрозу», – заявив Тернер.

Також 14 лютого стало відомо, що спікер Палати представників США хоче зустрітися з Байденом перед будь-якими діями щодо допомоги України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: