Сімнадцять місяців повномасштабної війни: що обіцяє Зеленський

Читать на русском
Зеленський обіцяє розвиток потужного військово-промислового комплексу країни, затвердження Української доктрини та початок тренувань пілотів на F-16.
Reuters

Рік та п'ять місяців Україна протистоїть повномасштабній російській агресії. Наступ ЗСУ триває, хоч і набагато повільнішими темпами, ніж на початку літа: основна причина – окупанти значно зміцнили оборону та створили велику кількість мінних полів. Паралельно з просуванням на фронті українські військові методично завдають ударів по військових об'єктах росіян, у тому числі й у Криму. Окрім того, відбулася ще одна масштабна атака на Кримський міст. Після неї з минулого тижня росія щодня завдає ударів по цивільній інфраструктурі південних областей України. «Слово і діло» традиційно проаналізувало, що протягом останнього місяця обіцяв президент Володимир Зеленський.

Щодо неприпустимості замороженого конфлікту в Україні. Останні кілька місяців у західній пресі з'являлися публікації про те, що в США вважають, що війна в Україні може перетворитися на заморожений конфлікт.

Які країни-союзники роблять найбільший внесок у перемогу УкраїниВійськова, гуманітарна та фінансова допомога Україні – хто з союзників робить найбільший внесок у перемогу.

Виступаючи перед Верховною радою на День Конституції, Володимир Зеленський підкреслив, що для України такий варіант розвитку подій категорично неприйнятний. «Україна ніколи не погодиться на жодний із варіантів замороженого конфлікту. Навпаки, Україна допоможе нашою Формулою миру всім іншим народам світу, які прагнуть справжнього, справедливого миру», – сказав президент.

Два тижні тому глава держави знову повторив, що Україна ніколи не погодиться на будь-який політичний статус в обмін на відмову від своїх територій: «Ми не віддамо наші території і ніколи не обмінюватимемо на якийсь «заморожений конфлікт».

Про розвиток військово-промислового комплексу України. У тому ж виступі на День Конституції Зеленський пообіцяв, що після перемоги Україна матиме потужний оборонно-промисловий комплекс, який забезпечуватиме потреби нашої армії, флоту, повітряної оборони та безпеку в кіберпросторі.

Серед пріоритетів у розвитку ВПК президент називав виготовлення гармат, виробництва снарядів та безпілотників. «Загалом, виробництво безпілотників різних видів – це галузь, яка в Україні має стати найпотужнішою в Європі… Системи необхідної зброї – ППО, танки, гармати, бронетехніка, які постачають партнери – ми прагнемо виробляти та локалізувати в Україні», – зазначив він.

Щодо снарядів, то в парламенті припустили, що в Україні можуть розпочати виробництво боєприпасів калібру 155 мм (це стандарт НАТО).

Стосовно безпілотників нещодавно відзвітувало Міністерство оборони: з початку повномасштабної війни в експлуатацію було введено 28 безпілотників різних типів вітчизняного виробництва.

Крім того, окремо Зеленський обіцяв посилити співпрацю із союзниками у сфері ВПК, зокрема з Чехією.

Про освітній додаток «Мрія». Зеленський обіцяв, що восени команда Міністерства цифрової трансформації представить новий додаток «Мрія», який допоможе отримати доступ до знань та послуг, які стосуються батьків та дітей.

«Такий спеціальний додаток, який підтримуватиме все, що стосується батьків та дитини. Послуги, необхідні батькам, які потребують дитини. Розвиток та освіта. Безпека та контакт із державою. «Мрія» допоможе отримати рівний доступ до знань із будь-якого куточка світу, а використання штучного інтелекту допоможе кожній дитині будувати свою унікальну освітню траєкторію заради успіху», – розповів він.

Про членство у Євросоюзі. Президент наприкінці червня заявив, що Україна налаштована якнайшвидше підготуватися до початку переговорів про членство в ЄС, і це буде зроблено.

Це питання Зеленський обговорював, зокрема, із головою Європейської ради Шарлем Мішелем. Переговори про членство можуть розпочати до кінця року.

Про гарантії безпеки для України. На саміті НАТО у Вільнюсі Україна погодила з країнами «Великої сімки» договір про гарантії безпеки. Зеленський пообіцяв, що на цьому фундаменті Україна побудує «юридично обов'язкову архітектуру двосторонніх договорів щодо безпеки з найсильнішими державами».

Він також обіцяв, що після завершення війни Україна обов’язково стане повноправним членом НАТО.

Удавані миротворці: у чому суть ініціатив щодо припинення війни в Україні, запропонованих за кордономУ чому полягає суть мирних планів, які для припинення війни в Україні пропонували Китай, Індонезія, Ватикан та інші держави.

Про касетні боєприпаси від США. На початку липня Штати оголосили про новий пакет військової допомоги для України, до якого увійшли касетні боєприпаси. Президент України назвав їхнє надання питанням справедливості та обіцяв використати виключно для військових цілей на окупованих територіях.

«Росія постійно використовує касетні снаряди на нашій території, бореться виключно на нашій землі, вбиває наших людей, багато років застосовує касетні снаряди. Та допомога, яку ми можемо отримати від США касетними снарядами, – це для використання суто для військових цілей, суто на тимчасово окупованих територіях України», – сказав він.

Про F-16 для України. Зеленський обіцяв, що тренування для українських пілотів на західних винищувачах стартують у серпні. «Ми дуже вдячні, що світ розблокував питання тренувальних місій. У серпні розпочнемо. Але дуже важливо, щоб крім тренувань була впевненість, що ми отримаємо ці літаки у відповідній кількості», – зазначив він.

За словами міністра оборони Олексія Резнікова, навчання буде у Данії та Нідерландах, а також, можливо, у Польщі чи Британії.

Про Українську доктрину. Президент обіцяв розробити та затвердити на засіданні Ради нацбезпеки та оборони текст Української доктрини. Вона базуватиметься на п'яти основних орієнтирах: «Перше – філософія нашої перемоги, друге – глобальність української безпеки, третє – політика героїв, четверте – політика справедливості, п'яте – трансформації за десять років, а саме нова зовнішня політика, нова економіка, нові відносини між державою та суспільством, розвиток всіх наших територій, освіта та наука, культура, як передумова і підсумок трансформації – рівень безпеки та свободи в Україні».

Нагадаємо, раніше «Слово і діло» аналізувало, що Володимир Зеленський обіцяв на початку другого року повномасштабну війну, а також протягом п'ятнадцятого та шістнадцятого місяця війни.

Віктор Гаврилюк, Олександра Худякова, спеціально для «Слово і діло»

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: