Україна домовилася з МВФ про програму на 15,6 млрд доларів: що відомо про фінансування

Читать на русском
Україна та Міжнародний валютний фонд досягли угоди на рівні персоналу щодо нової програми на суму 15,6 млрд дол терміном у 4 роки.
minfin.com.ua

У вівторок, 21 березня, Україна домовилася з Міжнародним валютним фондом щодо чотирирічного пакету фінансування.

Про це повідомляє прес-служба МВФ.

Зазначається, що МВФ досяг угоди з Україною щодо чотирирічного пакету фінансування на суму близько 15,6 мільярда доларів. Угода стала результатом місяців переговорів між представниками МВФ та українською владою.

Угода підлягає затвердженню Виконавчою радою МВФ, розгляд якої очікується найближчими тижнями.

Які вимоги висував МВФ до України за останні 26 роківНайчастіше МВФ домагався від України проведення повноцінної реформи банківського сектору. Деякі вимоги досі залишаються виконаними лише формально.

Програма була розроблена відповідно до нової політики Фонду щодо кредитування в умовах виключно високої невизначеності, і від донорів, включаючи G7 та ЄС, очікуються надійні фінансові гарантії.

Повідомляється, що зважаючи на винятково високу невизначеність, запитувана програма передбачає двоетапний підхід

Як відомо, перша фаза, яка триватиме перші 12-18 місяців, має зміцнити фіскальну, цінову та фінансову стабільність за рахунок підтримки мобілізації доходів, відмови від грошового фінансування та чисте позитивне фінансування від внутрішніх боргових ринків, а також сприяння довгостроковій фінансовій стабільності, у тому числі шляхом підготовки більш глибокої оцінки стану банківського сектора.

При цьому, на другому етапі акцент буде зміщений на ширші реформи для зміцнення макроекономічної стабільності, підтримки відновлення та якнайшвидшої реконструкції, а також підвищення стійкості, у тому числі у контексті цілей вступу України до ЄС.

Очікується, що на другому етапі Україна повернеться до довоєнних засад політики, включаючи гнучкий обмінний курс та режим таргетування інфляції. Крім того, податково-бюджетну політику буде зосереджено на найважливіших структурних реформах поряд із впровадженням реформ управління державними інвестиціями для підтримки повоєнного відновлення.

Нагадаємо, 15 березня постійний представник МВФ в Україні підтвердив, що у переговорах щодо нової кредитної програми спостерігається прогрес.

За інформацією ЗМІ, нова чотирирічна програма МВФ для України на суму орієнтовно 15 млрд доларів передбачає виділення 4,5 млрд до кінця року або 5,5 млрд протягом найближчих 12 місяців.

Раніше ми повідомляли, що МВФ змінив правила кредитування для програми допомоги Україні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: