МВФ трохи покращив прогноз зростання світової економіки

Читать на русском
МВФ трохи покращив прогноз зростання світової економіки в порівнянні з оцінкою в жовтні. Крім того, складено більш позитивний прогноз для росії.
Getty Images

Зростання світової економіки, яке оцінюється у 3,4% у 2022 році, знизиться до 2,9% у поточному році, а потім збільшиться до 3,1% у 2024-му. Порівняно з жовтневим прогнозом оцінка на 2023-й вища приблизно на 0,2%, що відображає позитивні тенденції та несподівано високу стійкість у багатьох країнах.

Про це йдеться в оновленій доповіді Міжнародного валютного фонду щодо перспектив світової економіки.

Тим не менш, глобальне зростання, прогнозоване на 2023-2024 роки, нижче за історичне (у 2000-2019 роках) середньорічне зростання в 3,8%.

За прогнозом МВФ, економіки країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються, зростуть на 4% цього року і на 4,2% у 2024-му.

Скільки грошей та за якими програмами Україна отримала від МВФ цього рокуЯк цього року Україна співпрацювала з Міжнародним валютним фондом, скільки траншей отримала – на інфографіці.

Прогноз зростання економіки Китаю цього року покращено до 5,2% (на 0,8 процентних пунктів), у 2024 році зростання становитиме 4,5%.

Економіка США, як йдеться у доповіді, цього року може зрости на 1,4%, наступного – на 1%.

Економіка країн єврозони, прогнозує Фонд, цього року зросте на 0,7% (у жовтні прогноз був 0,5%), в 2024 році – на 1,6%.

Крім того, Міжнародний валютний фонд змінив прогноз для росії. За оцінкою експертів, минулого року ВВП росії скоротився на 2,2%. І за прогнозом цього року російська економіка зросте на 0,3% (раніше очікувався спад на 2,3%), в 2024 році – на 2,1%.

Незважаючи на позитивніший прогноз, у МВФ зазначають, що ризики для прогнозу залишаються зміщеними у бік погіршення. Серед головних причин цього: відновлення Китаю може загальмуватися на тлі серйозніших економічних збоїв внаслідок хвилі COVID-19; інфляція залишатиметься незмінно високою на тлі напруженості на ринку праці і зростаючого тиску на заробітну плату; раптова переоцінка цін на фінансових ринках може зробити жорсткішими фінансові умови.

Крім того, ескалація війни в Україні залишається серйозною загрозою глобальній стабільності, яка може дестабілізувати енергетичні чи продовольчі ринки та ще більше роздробити світову економіку.

Нагадаємо, докладніше про жовтневий прогноз МВФ можна дізнатися тут.

Раніше у Міжнародному валютному фонді прогнозували, що 2023 рік буде для світової економіки значно важчим, ніж 2022-й.

Експерти у МВФ також оцінили наслідки війни для економіки України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: