Зеленський у зверненні розповів, які важливі оборонні рішення було ухвалено сьогодні

Читать на русском
За його словами, передбачено як невідкладне постачання, так і виробництво боєприпасів. Зеленський вважає, що це стратегічний крок.
Офіс президента

Сьогодні, 20 березня, міжнародними партнерами було ухвалено кілька важливих оборонних рішень – те, що необхідно для підтримки українських захисників.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні.

«Маємо сьогодні кілька важливих рішень, передусім оборонних. Наші європейські партнери погодили спільний план, щоб прискорити постачання снарядів для нашої артилерії. Вага цього рішення – 2 мільярди євро», - зазначив президент.

За його словами, передбачено як невідкладне постачання, так і виробництво боєприпасів. Зеленський вважає, що це стратегічний крок.

«Дякую всім нашим партнерам у Європі! Усім, хто справді зацікавлений, щоб Європа була сильною та вільною», - додав він.

Основне зі звернення українського лідера:

  • Оголошено сьогодні й про новий оборонний пакет від Сполучених Штатів. Обсяг – 350 мільйонів доларів. Це ракети для «Хаймарсів», артилерійські та інші боєприпаси – усе, що справді необхідно, щоб підтримати наших воїнів.

  • Провів сьогодні три міжнародні розмови. З канцлером Австрії Негаммером обговорили нашу двосторонню співпрацю – гуманітарні та політичні питання. А також наші спільні можливості відновити справедливість, порушену російською агресією.

  • Подякував і Ірландії – пану прем’єр-міністру за приєднання його держави до цієї групи. Коло партнерів, які готові працювати разом, щоб покарати росію за агресію, неминуче розширюється.

  • Наша спільна робота з Міжнародним кримінальним судом обговорювались у Лондоні, під час конференції міністрів юстиції Європи. Я звернувся до учасників Конференції та закликав їх підтримувати всі елементи міжнародних зусиль, щоб агресор був точно покараний.

  • З прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте ми зосередилися в розмові на оборонних питаннях, на цілком практичних кроках, які допоможуть реалізувати нашу формулу миру.

  • Хочу сьогодні, як і завжди, відзначити наших бійців. Усіх, хто б’ється за нашу державу. 56-та і 57-ма окремі мотопіхотні бригади – дякую вам, хлопці! Дякую за силу та стійкість в обороні Бахмута!

  • Воїни 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, десантники «Сімдесятдевʼятки», морпіхи 35-ї та 36-ї окремих бригад, 74-й окремий розвідбат, наші артилеристи 55-ї бригади «Запорізька Січ» – незмінно дякую вам за результати, за міцність, за стійкість на Донеччині! Херсонський напрямок... 406-та окрема артилерійська бригада і 131-й окремий розвідбат.

Нагадаємо, напередодні Зеленський підбив підсумки тижня і відзначив роботу українських саперів.

У суботу, 18 березня, президент України Володимир Зеленський вів у дію рішення РНБО щодо застосування нових санкцій.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал