Війна в Україні: експерти назвали шість факторів, які вплинуть на подальший перебіг подій

Читать на русском
Шість чинників, що вплинуть на перебіг війни в Україні на початку 2023 року – погода, битва за Бахмут, наступ ЗСУ, російська оборона, наступ росіян, події за межами України.
Ілюстративне фото

Війна росії проти України продовжиться у 2023 році. Наступні кілька місяців дадуть критично важливі відомості про те, чи зможе російська армія утримати окуповані території та зупинити набраний ЗСУ імпульс на полі бою.

Експерти назвали виданню The Wall Street Journal шість факторів, що вплинуть на хід війни у перші місяці 2023 року.

Погода

В Україні все ще «сезон бруду», зазначають експерти – температура впала нижче за нуль, але недостатньо довго залишалася низькою, щоб земля затверділа. Тому навіть гусеничні машини важко пересуваються. На більшій частині лінії фронту темп війни сповільнився.

Загроза нового масштабного наступу росії: що відомоЧи можливий новий масштабний наступ росії у 2023 році, що говорять про його підготовку – на інфографіці.

За словами експертів, коли земля затвердіє, інтенсивність конфлікту швидше за все зросте. Це може бути на користь Україні, яка довела свою здатність до швидкого військового маневру. У той же час, це може ускладнити силам можливість захистити нещодавно завойовані позиції.

Якщо холодна погода допоможе українським солдатам на передовій, то це ускладнить життя українців у тилу через атаки окупантів на об'єкти енергетичної інфраструктури. Проте такі бомбардування не допоможуть на полі бою.

Бахмут

Спроби росії захопити Бахмут набули не лише стратегічного, а й психологічного значення. Поразка дозволила б українським військам відступити на більш захищені позиції, але означала б пропагандистську перемогу москви.

Видання зазначає, що Бахмут залишається одним із небагатьох районів, де російські війська намагаються наступати. Але останні місяці принесли лише мінімальні успіхи та призвели до дуже великих втрат.

Бахмут політично важливий для трьох ключових гравців у росії. Захоплення Бахмута дозволило б володимиру путіну заявити, що росія реалізує свої плани щодо захоплення Донбасу. Для Євгена Пригожина, чиї «вагнерівці» ведуть більшу частину бойових дій, це допомогло б підтвердити його заяви про те, що він керує найкращою бойовою силою країни. Сергію Суровікіну це допомогло б виправдати виведення військ із Херсона.

За словами наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень Миколи Бєлєскова, увага росії до Бахмута показує, що військові цілі диктуються політичними міркуваннями.

Наступ ЗСУ

Більшість військових аналітиків вважають, що Україна зберігає більшу частину стратегічної ініціативи у війні після того, як восени повернула собі значну територію. На їхню думку, Україна захоче продовжити наступ взимку.

Військові аналітики відзначають два очевидні напрямки українського наступу. Перший – між східними містами Сватове та Кремінна у Луганській області, до якої примикає важлива траса Р-66. Другий – Мелітополь та Бердянськ у Запорізькій області, що відрізало б ключові лінії постачання та сполучення між рф та Кримом.

Російська оборона

Одна з переваг втрати території для росії полягає в тому, що тепер потрібно захищати набагато коротший фронт.

Війна в Україні: як здійснюються прогнози керівника ГУР Кирила БудановаЯк збуваються прогнози щодо війни в Україні, озвучені керівником розвідки Кирилом Будановим – на інфографіці.

Російські війська викопали траншеї для захисту великих ділянок фронту та за його межами, у тому числі в окупованому Криму, щоб завадити можливій висадці українського морського десанту. Формування будуються углиб, у міру того як росіяни підтягують резервістів. Але експерти зазначають, що ЗСУ побачать, де окопалися росіяни, а втрата листя на деревах ускладнить приховування позицій.

За словами військових аналітиків, нинішня мета росії, за винятком Бахмута та кількох інших районів, зводиться до того, щоб не програти. Професор оборонних досліджень у Королівському коледжі Лондона Майкл Кларк зазначає, що росія, схоже, «сподівається на те, що щось станеться».

Наступ росіян

Високопосадовці нещодавно заявили, що росія готує новий масштабний наступ на Україну.

Західні аналітики скептично ставляться до того, що російським резервістам вдасться досягти того, чого раніше не зробили професійні військові. На думку аналітиків, попередження можуть бути, зокрема, спрямовані на західних партнерів, щоб вони продовжували постачати Києву зброю та боєприпаси.

Події за межами України

Хоча путін сподівається, що підтримка України Заходом похитнеться, цього ще не сталося. Візит президента Володимира Зеленського до Вашингтона продемонстрував, що Америка, як і раніше, підтримує Україну. Зберігається і підтримка європейських урядів.

Деякі лідери говорять про мирні переговори, але, як пише видання, до цього ще далеко, оскільки мета України полягає в поверненні всіх окупованих з 2014 року територій.

Нагадаємо, глава української розвідки Кирило Буданов прогнозує, що остаточно війна завершиться до літа 2023 року.

Сценарії розвитку війни взимку – на інфографіці «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: