Естонія перестала пускати громадян росії за виданими нею візами

Читать на русском
Естонія обмежила видачу віз громадянам росії, а також перестала пускати росіян, які раніше отримали естонський шенген.

Із сьогоднішнього дня, 18 серпня, обмежена видача громадянам росії естонських віз. Також Естонія перестала пускати громадян рф з виданими нею візами, якщо мета поїздки – туризм, бізнес, спорт або культура.

Про це повідомляє місцеве видання ERR.

З Шенгенськими візами, виданими Естонією, потрапити до країни можуть громадяни росії які: працюють у дипломатичному представництві або у сфері міжнародних перевезень, прибувають у країну з гуманітарних причин, у них є родичі в Естонії або мають право на вільне пересування ЄС. Ці категорії громадян зможуть клопотати про отримання нової візи.

«Не поважають міжнародні кордони»: Кулеба закликав ЄС та G7 припинить видачу віз росіянамГлава МЗС України закликав усі країни Євросоюзу та Великої сімки припинити видачу віз громадянам росії.

При цьому росіяни можуть в'їхати з естонським «шенгеном» до інших країн Євросоюзу, а за наявності Шенгенської візи, виданої іншими державами зони, й до Естонії.

«У середньому на день до Естонії в'їжджає близько 2500 громадян росії, з яких близько 1250 приїжджають за короткостроковою візою. Половина їх, своєю чергою, видана Естонією, інші видані іншими шенгенськими країнами. Тому цей захід має певний обмежений вплив, однак для досягнення реального санкційного ефекту потрібно було б запровадити візові обмеження з боку всіх країн Євросоюзу», – заявив міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс.

За його словами, із усього числа виданих російським громадянам віз близько 53 тисяч було оформлено для поїздок з метою туризму та бізнесу.

Нагадаємо, Естонія також ініціювала у Євросоюзі заборону на видачу туристичних віз росіянам.

У Євросоюзі мають обговорити це питання, але єдності щодо нього немає. Наприклад, канцлер Німеччини Олаф Шольц проти запровадження візових санкцій: він вважає, що це «ускладнить для росіян втечу від диктатури».

Президент України Володимир Зеленський, у свою чергу, закликав Європу якнайшвидше ухвалити рішення про повну заборону видачі шенгенських віз громадянам росії.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: