Усього одне непорозуміння відділяє людство від ядерного знищення – генсек ООН

Читать на русском
Генсек ООН закликав світ відмовитись від ядерної зброї. За його словами, ризик застосування ядерної зброї зараз небачений із часів холодної війни.
AP Photo

Світ перебуває у ядерній небезпеці, небаченій із часів холодної війни. І лише одне непорозуміння чи прорахунок відділяє людство від ядерного знищення.

Про це заявив генсек ООН Антоніу Гутерріш на конференції учасників Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Світу загрожує нова гонка ядерних озброєнь – NYTЗа словами експертів, нова ядерна епоха у світі характеризуватиметься як підвищеним ризиком гонки озброєнь, так і підвищеними стимулами для держав вдаватися до ядерної зброї за умов кризи.

«Геополітична напруженість сягає нового максимуму. Конкуренція важливіша за співпрацю. На зміну діалогу прийшла недовіра, а на зміну роззброєнню прийшла роз'єднаність. Держави шукають хибну безпеку, накопичуючи та витрачаючи сотні мільярдів доларів на зброю судного дня, якій немає місця на нашій планеті», – заявив Гутерріш.

За його словами, наразі в арсеналах по всьому світу перебуває майже 13 тисяч одиниць ядерної зброї. І весь час ризики її поширення зростають, а бар'єри для запобігання ескалації слабшають, зазначив генсек.

«Країни повинні невпинно працювати для досягнення мети ліквідації ядерної зброї, яка починається з нового зобов'язання скоротити її кількість», – заявив Гутеріш, наголосивши, що «одне непорозуміння, один прорахунок» відділяють людство від ядерного знищення.

Нагадаємо, напередодні на цій самій конференції виступив володимир путін. Незважаючи на те, що саме росія загрожує світові ядерною зброєю, він заявив, що «ядерна війна ніколи не має бути розв'язана».

Раніше було названо три сценарії як путін міг би застосувати тактичну ядерну зброю.

У SIPRI вважають, що на світ чекає новий виток гонки ядерних озброєнь.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: