Джонсон запропонував Україні створити альтернативний ЄС альянс – Corriere della Sera

Читать на русском
Борис Джонсон запропонував Україні об'єднатися у союз, який став би альтернативою ЄС. До нього можуть увійти також Польща, Естонія, Латвія, Литва та, можливо, Туреччина. Країни були б об'єднані невдоволенням Брюсселем та непримиренністю до загрози росії.
president.gov.ua

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Україні створити новий політичний, економічний та військовий союз, альтернативний Євросоюзу, щоб об'єднати країни, незадоволені політикою Брюсселя, а також відповіддю Німеччини на російську агресію.

Про це повідомляє італійська газета Corriere della Sera із посиланням на джерела.

За словами джерел, Джонсон вперше озвучив цю ідею Володимиру Зеленському під час візиту до Києва на початку квітня.

Джонсон обіцяє задушити військову машину російського президента путінаДжонсон пообіцяв, що злочини зс рф не залишаться безкарними. А Британія зробить все для того, щоб злочинна військова машина путіна якнайскоріше здохла

Модель Європейського співтовариства передбачає, що лідером нового союзу буде Велика Британія, а увійдуть до нього Україна, Польща, Естонія, Латвія, Литва і, можливо, Туреччина на більш пізньому етапі.

Як пише видання, після поїздки британського прем'єра до Києва переговори продовжуються і стають більш «наполегливими та детальними».

Як повідомляють поінформовані люди, Джонсон пропонує союз держав, «що ревно ставляться до свого національного суверенітету, ліберальних в економіці та сповнені рішучості виявити максимальну непримиренність до військової загрози росії».

Україна поки що не зайняла якусь позицію щодо пропозиції Джонсона, але й не відкинула її. Як пише видання, Зеленський чекає на саміт Євросоюзу, який має відбутися 23 червня і на якому вирішиться, чи дадуть Україні статус кандидата на членство.

Якщо рішення буде негативним, ймовірно, Зеленський серйозніше поставиться до альтернативної пропозиції Джонсона. Не виключено, пише газета, чутка про це буде запущена зараз, щоб чинити тиск на європейських лідерів напередодні рішення щодо членства.

Нагадаємо, раніше Борис Джонсон поставив під сумнів перспективи мирних переговорів росії та України, порівнявши їх із «переговорами з крокодилом».

У Міністерстві закордонних справ Британії застерегли партнерів від «умиротворення» президента росії володимира путіна.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: