Електронна торгівля: депутати зареєстрували новий законопроєкт про захист прав споживачів

Читать на русском
Цей законопроєкт вводить низку нових правил для інтернет-магазинів, а також прайс-агрегаторів і маркетплейсів.
Ілюстративне фотофото з відкритих джерел

Депутати зареєстрували новий проєкт Закону про захист прав споживачів. У цій редакції з’явилася окрема стаття, присвячена правилам для інтернет-магазинів, прайс-агрегаторів і маркетплейсів.

Про це повідомляє AIN.UA.

Зазначається, що у порівнянні з чинним Законом, в цьому проєкті, в розділі III (про права споживачів при дистанційній торгівлі) з’явилася нова стаття 17 «Права споживача під час придбання продукції шляхом електронної торгівлі».

Законопроєкти в Раді: скільки ініціатив зареєстрували у вересніУ Верховній раді у вересні зареєстрували 146 законопроєктів. Від президента було 9 ініціатив, від Кабміну – 26, від нардепів – 111.

Ця стаття вводить низку нових правил для інтернет-магазинів, а також прайс-агрегаторів і маркетплейсів:

  • інтернет-магазин повинен надати доступ покупцю до договору, який повинен знаходитися на сайті магазину в доступному місці. Це потрібно, щоб покупець міг прочитати умови договору до того, як оформити замовлення на купівлю товару;
  • торгові інтернет-майданчики також повинні публікувати на своїх сайтах інформацію про себе, достатню для ідентифікації. У разі юросіб це: найменування юрособи або її підрозділу, її адреса, код за ЄДРПОУ, наявність дозвільних документів або ліцензій (якщо це вимагається законодавством, наприклад, для продажу алкоголю). У разі фізосіб-підприємців це: прізвище, ім’я та по батькові фізособи-підприємця, адреса, наявність дозвільних документів або ліцензій (якщо це вимагається законодавством);
  • компаніям, що торгують в інтернеті, також запропонують добровільно подавати декларації про намір вести електронну торгівлю. У цих деклараціях, зокрема, повинна міститися інформація, достатня для ідентифікації такої компанії. Реєстр таких декларацій буде відкритим, його вестиме орган контролю у сфері захисту прав споживачів.

Також у новому проєкті закону є правила для товарів «з цифровим змістом». Судячи з визначень із законопроєкту, це стосується, в тому числі, продажу софта.

При цьому, не зазначається, чи буде це стосуватися випадків продажу девайсів з встановленим ПЗ.

Нагадаємо, що з 5 до 8 жовтня парламент ухвалив тільки два законопроєкти у другому читанні. Були схвалені зміни до державного бюджету на 2021 рік – переглянули фінансування деяких соціальних та інфраструктурних проєктів. Зокрема, виділили ще 12 млрд грн на житлові субсидії, 15 млрд грн – «Укравтодору», 1,5 млрд грн – на «Велике будівництво», 4 млрд грн – на ЗСУ, 1 млрд грн – на зарплатні борги шахтарям, 2 млрд грн – НСЗУ.

Також ми писали, як новий голова парламенту Руслан Стефанчук виконує обіцянки.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал