Верховний суд передав на новий розгляд позов фірми-фігуранта справи НАБУ

Читать на русском
Господарський суд спочатку почне розгляд позову лондонської компанії на рішення Антимонопольного комітету про порушення на тендері.

Верховний суд передав на новий розгляд позов компанії Moston Properties Limited до Антимонопольного комітету України на рішення про визнання недійсним штрафу для фірми.

Таке рішення 30 січня ухвалила колегія суддів Касаційного господарського суду, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, АМКУ визнав, що компанія Moston Properties Limited вчинила порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій щодо спотворення результатів торгів на закупівлю блочно-модульного комплексу колтюбингової установки, які проводило ПАТ «Укргазвидобування» у травні 2015 року. Також комітет оштрафував фірму на 340 тис. грн. У зв'язку з цим Moston Properties Limited подала позов, в якому просила визнати ці рішення недійсними. В обґрунтування своїх вимог фірма вказала, що рішення АМКУ нібито не відповідає вимогам чинного законодавства в частині комплексного, повного, об'єктивного, неупередженого дослідження всіх обставин справи. Проте Госпсуд Києва відмовив у задоволенні позову.

Не погодившись із таким рішенням, лондонська фірма подала апеляційну скаргу. Суд за нею відкрив провадження. Однак суд відмовив у задоволенні скарги і залишив рішення без змін. Тому Moston Properties Limited подала касацію. Вивчивши її, Верховний суд задовольнив скаргу частково і направив позов на новий розгляд до Госпсуду Києва.

Нагадаємо, НАБУ розслідує провадження щодо можливого зловживання «Укргазвидобування» під час закупівлі у Moston Properties Limited колтюбингової установки. За версією слідства, посадовці «Укргазвидобування» зловживали службовим становищем при організації купівлі колтюбингового комплексу. В Бюро зазначали, що для подачі документів на участь у торгах було надано лише два дні, через що на тендер подалися лише дві компанії, які, за інформацією детективів, опосередковано контролювала одна особа. До того ж, за версією слідства, поставлене ​​Moston Properties Limited колтюбингове обладнання не було придатним для видобутку газу на континенті, а його вартість була завищена на суму 2,57 млн ​​дол. Також на доведення її комплектації до такої, що дозволяє її використання «Укргазвидобуванням», необхідно додатково витратити 24 млн грн.

Раніше Moston Properties Limited домоглася стягнення боргу з «Укргазвидобування» у цій справі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: