Суд відмовив фірмі-фігуранту справи НАБУ в оскарженні штрафу

Читать на русском
Столичний суд відмовив лондонській фірмі в оскарженні штрафу від комітету за антиконкурентні узгоджені дії щодо тендеру.

Суд відмовив фірмі Moston Properties Limited в позові до Антимонопольного комітету України, в якому компанія хотіла оскаржити штраф.

Таке рішення 15 березня ухвалив суддя Господарського суду міста Києва Юрій Підченко, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, АМКУ визнав, що компанія Moston Properties Limited вчинила порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій щодо спотворення результатів торгів на закупівлю блочно-модульного комплексу колтюбингової установки, які проводило ПАТ «Укргазвидобування» у травні 2015 року. Також комітет оштрафував фірму на 340 тис. грн.

У зв'язку з цим Moston Properties Limited подала позов, в якому просила визнати ці рішення недійсними. В обґрунтування своїх вимог фірма вказала, що рішення АМКУ нібито не відповідає вимогам чинного законодавства в частині комплексного, повного, об'єктивного, неупередженого дослідження всіх обставин справи. За вказаним позовом було відкрито провадження.

Вивчивши доводи фірми, суддя Підченко відмовив у задоволенні позову. Він встановив, що АМКУ ухвалило рішення з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, з повним з'ясуванням та доведенням обставин, які мають значення для справи, а також з відповідністю висновків, викладених у рішенні, обставинам справи.

Нагадаємо, НАБУ розслідує провадження щодо можливого зловживання «Укргазвидобування» під час закупівлі у Moston Properties Limited колтюбингової установки. За версією слідства, посадовці «Укргазвидобування» зловживали службовим становищем при організації купівлі колтюбингового комплексу. В Бюро зазначали, що для подачі документів на участь у торгах було надано лише два дні, через що на тендер подалися лише дві компанії, які, за інформацією детективів, опосередковано контролювала одна особа. До того ж, за версією слідства, поставлена ​​Moston Properties Limited колтюбингова установка не була придатною для видобутку газу на континенті, а її вартість була завищена на суму 2,57 млн ​​дол. Також на доведення її комплектації до такої, що дозволяє її використання «Укргазвидобуванням», необхідно додатково витратити 24 млн грн.

Раніше Moston Properties Limited домоглася стягнення боргу з «Укргазвидобування» у цій справі. Своєю чергою Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржує контракт між «Укргазвидобуванням» і Moston Properties Limited на купівлю колтюбинговой установки.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: