РФ у ПАРЄ: сім країн оголосили демарш

Читать на русском
Представники семи держав-членів Ради Європи залишають сесію ПАРЄ, протестуючи проти безумовного повернення РФ в асамблею.

Національні делегації семи країн-членів ПАРЄ в середу, 26 червня, заявили про спільні дії у відповідь на безумовне підтвердження повноважень і повернення всіх прав в асамблеї російській делегації.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє Європейська правда.

Члени делегацій Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі і Словаччини залишають сесію ПАРЄ і відправляються додому, щоб проконсультуватися зі своїми парламентами і урядами про спільні дії в асамблеї на наступних сесіях.

«Безумовне відновлення прав російської делегації без виконання жодної з численних вимог асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її статуту. Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, до отруєнь, не дотримується права своїх громадян і прагне дестабілізувати демократії в Європі», - йдеться в документі, зачитаному в залі після завершення дебатів.

Цю заяву, спільно підписану делегаціями семи країн, зачитала представниця латвійської делегації в ПАРЄ Лінда Озола.

Вона також підкреслила, що майбутнє Ради Європи знаходиться під загрозою в цілому, оскільки «Рада Європи втрачає довіру людей, яких він захищає».

«Ми бажаємо удачі новообраному Генеральному секретарю і сподіваємося, що вона знайде спосіб вирішення цієї безпрецедентної кризи довіри, що була створена на цьому тижні», - йдеться в заяві.

Як повідомлялося, сьогодні ПАРЄ повернула повноваження російській делегації в повному обсязі.

Після цього глава української делегації Володимир Ар'єв заявив, що Україна залишає ПАРЄ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал