Україна заблокувала обрання російського депутата віце-президентом ПАРЄ

Читать на русском
Через протести українських депутатів автоматичне призначення росіянина Леоніда Слуцького не відбулося. Тепер за нього будуть голосувати в таємному режимі.

Українська делегація в ПАРЄ у вівторок, 25 червня, заблокувала автоматичне обрання депутата Держдуми РФ Леоніда Слуцького віце-президентом Парламентської асамблеї Ради Європи.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє Укрінформ.

Залишитися чи піти: як діяти Україні після повернення РФ до ПАРЄВ Парламентській асамблеї Ради Європи дозволили делегації Росії повернутися з відновленням усіх прав без виконання жодних умов.

Слуцький був висунутий за квотою РФ, делегація якої подала заявку на літню сесію асамблеї.

Згідно з процедурою, висунуті національними делегаціями кандидати вступають на посаду автоматично, без голосування. Водночас якщо кандидатура має заперечення від бодай 20 делегатів, тоді призначається таємне голосування.

З ініціативи української делегації, процедура таємного голосування відбудеться стосовно Слуцького і почнеться в другій половині дня вівторка. Результати будуть оголошені в середу вранці.

Крім того, нардеп і член постійної делегації від України Олена Сотник, коментуючи сьогоднішні події в Асамблеї, заявила, що Україна призупинила свою роботу в ПАРЄ і буде брати участь лише в підготовці санкцій проти РФ. Зокрема, йдеться про резолюцію, яка передбачає внесення зміни до регламенту ПАРЄ, що може ускладнити або заблокувати накладення санкцій на російську делегацію і забезпечити її повернення в Асамблею.

«Делегація України бере участь в розгляді цієї резолюції. У всіх інших форматах ми припиняємо свою роботу. Від рішення Асамблеї завтра будуть залежати подальші рішення України щодо подальшої ролі країни в Раді Європи», - наголосила Сотник.

За її словами, у моніторингового і регламентного комітету є 24 години, щоб підготувати проект резолюції.

«У резолюції буде визначено можливі санкції - саме це буде момент істини для європейців. Комітет пройде завтра, розгляд резолюції - після обіду в Асамблеї і, відповідно, голосування», - зазначила Сотник.

Як повідомлялося, сьогодні ПАРЄ підтримала резолюцію про повернення делегації Росії. Документ змінює правила Асамблеї і ускладнює процедуру застосування санкцій, зокрема стосовно РФ. За таке рішення проголосували 118 членів ПАРЄ, проти були 62, утрималися 10.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...