Комітет ПАРЄ рекомендує підтвердити права РФ

Читать на русском
Повноваження делегації РФ були оскаржені напередодні низкою країн. Моніторинговий комітет розглянув їх звернення і прийняв рішення.

Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи з моніторингу прийняв рішення рекомендувати підтвердження повноважень російської делегації Росії, які були оскаржені у вівторок, 25 червня.

У зв'язку з тим, що з ініціативи України і Грузії повноваження нової делегації Росії опротестовані, прийнято рішення підготувати доповідь з її повноважень в 24-годинний термін комітетом за правилами і регламентом та комітетом з моніторингу, пише «Слово і Діло».

Страсбурзька ганьба: що означає повернення РФ до ПАРЄЗа резолюцію, що дозволяє делегації РФ повернутися до ПАРЄ, проголосували 118 делегатів, проти – 62, утрималися – 10.

У проекті тексту резолюції до доповіді за повноваженнями, підготовленим британським парламентарієм Роджером Гейлом, зокрема, говориться, що «...Асамблея постановляє ратифікувати повноваження російської делегації».

«Своєю чергою, Асамблея закликає Російську Федерацію виконати всі рекомендації, включені в резолюції 1990 (2014), 2034 (2015) та 2063 (2015)», - йдеться в тексті.

Крім того, текст містить заклик до російської влади звільнити 24 українських моряків, захоплених в Керченській протоці, а також негайно виплатити всі внески, що потрібно в бюджет Ради Європи.

Нагадаємо, ПАРЄ підтримала резолюцію про повернення делегації Росії. Документ змінює правила Асамблеї і ускладнює процедуру застосування санкцій, зокрема стосовно РФ. За таке рішення проголосували 118 членів ПАРЄ, проти були 62, утрималися 10.

Пізніше стало відомо, що Україна офіційно зупинила роботу в ПАРЄ, погодившись розглядати тільки питання, пов'язані з Росією.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.