УПЦ МП відреагувала на призначення екзархів до Києва

Читать на русском
УПЦ Московського патріархату назвала грубим порушенням призначення Вселенським патріархом своїх представників в Україні.

В Українській православній церкві Московського патріархату розцінили призначення двох константинопольських екзархів до Києва як грубе порушення своєї канонічної території і поклали можливі негативні наслідки цього на Константинопольський патріархат.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в поширеній в п'ятницю, 7 вересня, заяві Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП.

Як отримали самостійність церкви Східної Європи та що дасть Україні томос про автокефаліюТомос про автокефалію багато церков Східної Європи намагалися отримати протягом десятиліть. Що чекає на Україну з появою єдиної помісної церкви?

«З благословення Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія Відділ зовнішніх церковних зв'язків Української православної церкви уповноважений заявити, що призначення екзархів є грубим порушенням канонічної території Української православної церкви», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох своїх повноважних представників для підготовки до надання автокефалії УПЦ.

У квітні президент Петро Порошенко заявив, що Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Української Православної Церкви. В УПЦ Київського патріархату налаштовані на те, що Томос для України буде.

У свою чергу, в УПЦ Московського патріархату вважають, що спроби змінити канонічний статус церкви в Україні приведуть до поглиблення розколу в православ'ї і в українському суспільстві в цілому.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: