У Філарета пояснили мету призначення екзархів

Читать на русском
Призначення екзарха обумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Українська православна церква Київського патріархату вітає призначення в Київ екзархів Вселенського патріарха Варфоломія. Призначення екзарха обумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Як пише «Слово і Діло», про це в п'ятницю, 7 вересня, написав прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря у Fаcebook.

Відомо, коли Синакс обговорить надання автокефалії УПЦУ Стамбулі проходить Архієрейський собор Константинопольської церкви, головною темою якого є надання автокефалії Українській Православній церкві.

«7 вересня 2018 року Генеральний секретар Священного Синоду Вселенського Патріархату поширив повідомлення про призначення Вселенським Патріархатом Його Преосвященства Архієпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів і Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать українським православним вірянам у своїх країнах у Вселенському Патріархаті, - як своїх екзархів у Києві в рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні. У Київському Патріархаті вітають це рішення Вселенського Патріархату і очікують плідної співпраці з екзархом - Преосвященними Архієпископом Данилом і єпископом Іларіоном у підготовці до надання автокефалії Православній Церкві в Україні, як це було раніше обумовлено», - йдеться в повідомленні.

Він уточнив, що преосвященні владики Іларіон і Данило у 2015 році вже виконували обов'язок особистих представників Вселенського патріарха під час переговорів щодо об'єднання православних церков в Україні. Також владики неодноразово були делеговані Вселенським патріархом для подання Константинопольської Матері Церкви на урочистостях в Україні, останній раз - у липні цього року, під час святкування 1030-річчя Хрещення Русі-України.

«Призначення Вселенським Патріархом своїх екзархів у Києві обумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній Церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей і консультацій», - пише Євстратій.

Він уточнює, що звання, чи титул, екзарха в цьому випадку означає особисті повноваження Вселенського патріарха представляти його особистість і церкву під час виконання конкретного завдання - підготовки до надання автокефалії. Для світської аудиторії функції екзарха в цьому випадку можуть бути порівняні з функціями надзвичайного і повноважного посла.

«Такий, особистий екзархат, слід відрізняти від іншого - територіальної форми Екзархату, який у ХХ столітті існував в Україні в Руській Православній Церкві. Щоб уникнути непорозумінь, слід пояснити, що призначення екзархом не означає утворення нової церковної юрисдикції у формі Екзархату», - роз'яснив Зоря.

У той же час у Московському патріархаті розцінили призначення константинопольських екзархів як безпрецедентно грубе вторгнення на свою територію і заявили, що це не залишиться без відповіді.

«Призначення Константинопольським патріархом своїх представників-єпископів на Україні - без узгодження з патріархом Московським і всієї Русі і Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України - є не що інше, як безпрецедентно грубе вторгнення на канонічну територію Московського патріархату», - написав у Facebook глава синодального Відділу із взаємин Церкви із суспільством і ЗМІ Володимир Легойда.

За його словами, такі дії не можуть залишитися без відповіді.

Нагадаємо, на Архієрейському соборі Константинопольської церкви було підтверджено, що Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без будь-яких погоджень.

Раніше Вселенський патріарх Варфоломій повідомив патріархові Кирилу про імплементацію рішення про автокефалію в Україні.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...