Експерт пояснив, чому Порошенку довелося хвалити Саакашвілі за рік губернаторства

Валентин Гладкихполітичний експерт

За великим рахунком, оцінка Президента була прогнозованою та передбачуваною.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог Валентин Гладких, аналізуючи той факт, що Президент України Петро Порошенко дав позитивну оцінку діяльності Міхеіла Саакашвілі.

«З одного боку, Президент високо оцінив роботу губернатора й, мабуть, у Глави держави були формальні підстави для цього. З іншого боку, за великим рахунком, Порошенко просто не мав можливості дати іншу оцінку його роботі, тому що в такому разі мали би відбутися якісь кадрові рішення та зміни», – розмірковує Гладких.

«В нинішній ситуації краще мати Саакашвілі в своїй команді, аніж у команді, яка грає проти», – пояснив політолог.

На цьому етапі, як вважає він, після річниці урядування варто ставити питання не про те, що можуть зробити, а про те, що вже зроблено.

Але при цьому, за його словами, потрібно зважати, що попри те, що Саакашвілі досі мислить категоріями президента незалежної держави, в Україні він виконує формально роль лише керівника ОДА та діяти може лише в межах, визначених законодавством України.

Рік Саакашвілі: як виконує обіцянки губернатор Одеської області?«Слово і Діло» підготувало інфографіку про підсумки першого року перебування Міхеіла Саакашвілі на посаді голови Одеської ОДА.

«Тобто його вплив на процеси, які відбуваються в Одеському регіоні, є значно меншим, аніж на процеси, які відбувалися в Грузії», – зазначив політолог.

Щодо ймовірності повернення Саакашвілі в Грузію, то, на переконання експерта, скільки б не велася риторика, що Україна є другою батьківщиною для нього, це все одно другий номер, і абсолютно нормальним є його бажання повернутися.

«Але повернутися Сакашвілі хоче не просто керівником адміністративної одиниці, а керівником держави чи прем'єром, і мати значно більше влади, ніж він наразі має в Україні», – підкреслив він.

«Попри весь інформаційний розголос та блискавичне минуле, за фактом в Україні Саакашвілі – один із 26 керівників області. Його амбіції є зрозумілими, але щодо перспективи повернення, то не все так однозначно, як хотілося б Саакашвілі», – проаналізував Валентин Гладких.

Міхеіл СаакашвіліГолова Одеської обласної державної адміністрації

Додамо, що рік тому голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі запевнив, що не переходитиме до уряду України та не балотуватиметься на посаду президента України.

За рік роботи «Слово і Діло» зафіксувало 27 обіцянок Саакашвілі, більшість з яких (12) він виконав, що склало 44% рейтингу його відповідальності. 11 його обіцянок отримали статус «у процесі», а ще 4 – губернатор не виконав.