Статті

18 січня, 2017

авторська колонка Повернення додому: ключові сценарії деокупації Донбасу в 2017 році

2017 рік має стати визначальним у долі тимчасово окупованої частини Донбасу. Що робити далі, враховуючи фактор непрацюючих Мінських домовленостей?

17 січня, 2017

авторська колонка Україна – це Європа? Колонка Максима Кречетова

Журналіст Максим Кречетов, щойно повернувшись із Туреччини, міркує про різницю між українським і турецьким менталітетами, про те, чому українці не навчилися повазі й доброзичливості, і тому, як це в кінцевому підсумку впливає на долю нашої країни.

Над чим цього тижня працюватиме Рада? Огляд найцікавіших законопроектів

Експерти аналітичної групи «Левіафан» підготували традиційний огляд законопроектів, які Верховна Рада планує розглянути протягом поточного пленарного тижня.

16 січня, 2017

авторська колонка Пастка для Трампа: нові точки відліку для відносин між США та Україною?

Скандали довкола ймовірних зв’язків новообраного президента США з Кремлем не вщухають. Яким чином вони вплинуть на позицію нової адміністрації Білого дому щодо України?

15 січня, 2017

авторська колонка Підсумки тижня від Віктора Трегубова. Тиждень із опадами

«Гради» і «Урагани» на Донбасі, «Торнадо» в Лук'янівському СІЗО, а російський телеканал «Дождь» – відключений. Огляд головних подій минулого тижня від Віктора Трегубова.

14 січня, 2017

авторська колонка Списки Савченко та плани на 2017 рік. Головні обіцянки тижня

«Слово і Діло» представляє перший у 2017 році огляд обіцянок українських політиків, до якого увійшли їхні зобов’язання, що з’явилися, були виконані чи провалені за післяріздвяний тиждень.

13 січня, 2017

авторська колонка Страх і огида на Васильківщині. Колонка Валентина Гладких

Політолог Валентин Гладких про ситуацію з нардепом Сергієм Пашинським, який підстрелив перевізника Вячеслава Хімікуса, та розчарування українського народу в справедливості.

12 січня, 2017

авторська колонка «Стіна» суму: як оборонний мур перетворився на головну недобудову на українському кордоні

Після двох років обіцянок про створення справжнього оборонного муру на кордоні з Росією проект «Стіна» перетворився на звичайне облаштування кордону із сусідньою державою. До того ж, на фінансування будівництва хронічно не вистачає коштів.

Наша пісня гарна й нова. Які обіцянки політики перенесли на 2017 рік?

«Слово і Діло» зібрало список із найважливіших та найбільш резонансних обіцянок українських політиків, які мали бути виконані минулого року, проте були провалені й перенесені на 2017 рік.

авторська колонка Вісім фактів про імпічмент президента в США

Політичний експерт Олександр Москалюк розповів, чим у США складна процедура імпічменту та скільки разів вона застосовувалася до американських президентів.

авторська колонка Призивати «піджаків»? Дивлячись як. Колонка Віктора Трегубова

Чим може обернутися призив до ЗСУ випускників військових кафедр вишів і чим вони будуть займатися в армії? Про це розмірковує офіцер запасу та, за сумісництвом, блогер Віктор Трегубов.

10 січня, 2017

авторська колонка Колапс довіри: що очікує банківську систему в 2017 році?

Українська банківська система переживає чи не найдраматичніші часи свого існування. Чи вдасться завдяки діям НБУ відновити довіру населення до банків у 2017 році?

9 січня, 2017

авторська колонка Підсумки тижня від Віктора Трегубова. Тиждень засудження

Створення українського пантеону, Курченко заочно арештований, а Єфремов – очно. Огляд головних подій новорічного тижня від Віктора Трегубова.

6 січня, 2017

авторська колонка Під час війни. Колонка Віктора Трегубова

Журналіст Віктор Трегубов спробував пояснити, які трансформації відбулися за час війни на Донбасі з українським суспільством, що цинічно поставилося до загибелі російського військового оркестру, який летів до Сирії.

5 січня, 2017

авторська колонка Що криється за бажанням українців володіти зброєю?

За бажанням українців мати в розпорядженні бойову зброю криється банальна зневіра у здатності держави належним чином виконувати свої безпосередні функції та гарантувати громадянам захист і відчуття безпеки, вважає Валентин Гладких.

авторська колонка Рік геополітичних викликів для України: головні тренди 2017 року на міжнародній арені

В новому році очікуються тектонічні зміни у відносинах між основними геополітичними гравцями. Як ці події вплинуть на ситуацію в Україні та з яким багажем у зовнішній політиці ми стартуємо на початку 2017 року?

4 січня, 2017

авторська колонка Підсумки тижня від Віктора Трегубова. Новорічний тиждень

Крах російського літака над Чорним морем, перестрілка за участю Пашинського, візит Порошенка та Маккейна на передову – огляд головних подій новорічного тижня від Віктора Трегубова.

30 грудня, 2016

авторська колонка Найбільша втрата 2016 року. Колонка Валентина Гладких

Політичний експерт Валентин Гладких розповів про найголовніші, на його погляд, втрати України в році, що минає.

авторська колонка Кіссинджер і нюанс. Колонка Віктора Трегубова

Яка ймовірність того, що план Кіссинджера з повернення України до сфери впливу Росії буде втілений? Про це розмірковує журналіст, блогер Віктор Трегубов.

29 грудня, 2016

авторська колонка Рік компромісів: фактори впливу на внутрішню політику в 2017 році

Зростання недовіри до всіх інститутів влади, криза партійного руху та складна економічна ситуація визначатимуть розвиток усіх внутрішньополітичних подій в Україні в 2017 році.

28 грудня, 2016

авторська колонка Шантаж, насильство та манія величі. Найбезглуздіші обіцянки українських політиків

Чого тільки не обіцяли вітчизняні політики протягом цього року: і закатувати «тушок» в асфальт, і перестати матюкатися в соцмережах і навіть зменшити смертність від серцево-судинних захворювань.

27 грудня, 2016

авторська колонка В епіцентрі уваги: джерела політичних конфліктів 2017 року

2016 рік був повен політичних несподіванок та заклав низку потенційних конфліктних ситуацій між основними гравцями. Які з них матимуть визначальний вплив на ситуацію в державі в 2017 році?

26 грудня, 2016

авторська колонка Підсумки тижня від Віктора Трегубова. Тиждень тактичних перемог

Загострення на Світлодарській дузі, націоналізація ПриватБанку й ухвалення Бюджету: огляд головних подій минулого тижня від журналіста Віктора Трегубова.

23 грудня, 2016

авторська колонка Тероризм як вистава. Колонка Віктора Трегубова

Вбивця російського посла в Анкарі доніс своє послання про те, що керівництву РФ не сховатися від відплати, вважає журналіст Віктор Трегубов.

22 грудня, 2016

авторська колонка Страхи декомунізації: чи вдалося українцям остаточно позбутися радянського минулого?

«Ленінопад», перейменування населених пунктів та вулиць – однозначно потрібний процес «розлучення» України із старим радянським ідеологічним минулим. Втім, чи усвідомили українці справжню сутність процесу декомунізації та його місію?

авторська колонка Чи читають депутати Бюджет? Колонка Валентина Гладких

Політолог Валентин Гладких розповів про особливості розгляду народними депутатами проекту Державного бюджету.

20 грудня, 2016

авторська колонка Нетаємна сповідь. Олександр Драбинко про відео Шарія

Публічне порушення таємниці сповіді – це злочин проти Української Православної Церкви й Христа, вважає митрополит Олександр (Драбинко).

авторська колонка «Чорні лебеді» української економіки в 2017 році

Чого очікувати від української економіки в 2017 році – стагнації чи потужного ривка вперед із подальшим зростанням?

Над чим цього тижня працюватиме Рада? Огляд найцікавіших законопроектів парламенту

Експерти аналітичної групи «Левіафан» підготували традиційний огляд законопроектів поточного пленарного тижня Верховної Ради.

18 грудня, 2016

авторська колонка Підсумки тижня від Віктора Трегубова. Тиждень живих розчарувань

Поведінка Савченко, вручення підозри Охендовському і кібератаки на українські відомства – все це увійшло в традиційний огляд головних новин тижня від журналіста Віктора Трегубова.