Європейський Союз представив державам-членам проєкт довгострокових безпекових зобов'язань перед Україною. Документ обговорюватиметься послами цього тижня та лідерами ЄС наступного місяця. Він також ляже в основу консультацій із Києвом та країнами «Великої сімки».
Проєкт документу є у розпорядженні Bloomberg.
Проєкт, розроблений Євросоюзом, включає такі пропозиції:
- передбачуваний, ефективний, стійкий та довгостроковий механізм постачання військової техніки Україні, який мобілізує європейську оборонну промисловість;
- навчання ЗСУ;
- розширення співробітництва з українською оборонною промисловістю для збільшення потужностей та узгодження стандартів;
- зміцнення здатності України протистояти кібер- та гібридним загрозам, а також дезінформації;
- підтримка зусиль України щодо розмінування;
- допомога Україні у реформах, пов'язаних із процесом вступу до ЄС, а також підвищення її здатності контролювати запаси озброєння та боєприпасів, протидіяти їх незаконному обігу;
- підтримка енергетики та зусиль з ядерної безпеки;
- обмін розвідданими та супутниковими знімками.
У документі йдеться, що підтримка постачання зброї, як і раніше, надаватиметься через Європейський фонд миру. При цьому початковий план ЄС виділити 20 млрд євро протягом чотирьох років на оплату зброї для України ризикує провалитися, оскільки деякі держави-члени, включаючи Німеччину, не змогли домовитися про умови.
Натомість держави-члени сподіваються принаймні домовитися про виділення 5 млрд євро на наступний рік із зобов'язаннями щодо продовження підтримки надалі, повідомив дипломат.
Нагадаємо, напередодні глава Євроради Шарль Мішель заявив, що ЄС «де-факто вже забезпечив гарантії безпеки для України», коли почав постачати військову допомогу.
Раніше анонсувалося, що на початку грудня ЄС направить до Києва місію, щоб обговорити пропозиції щодо гарантій безпеки.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»