Сейм Литви вважає, що на саміті у Вільнюсі Україну потрібно запросити до НАТО

Читать на русском
Сейм Литви ухвалив резолюцію, в якій йдеться про те, що на саміті у Вільнюсі Україну потрібно запросити до НАТО.
Фото: AP

Сейм Литви ухвалив резолюцію, в якій визначив основні цілі країни на липневому саміті НАТО у Вільнюсі.

Документ одноголосно схвалили, йдеться на сайті парламенту.

Як змінювалося ставлення українців до членства в НАТОЯк за роки незалежності змінювалося ставлення українців до членства країни в НАТО – на інфографіці. Станом на жовтень підтримка вступу до Альянсу є рекордною.

Одна з цілей Литви на майбутньому саміті стосується України: «Всебічно підтримати Україну практичними заходами, у тому числі політично, визнаючи необхідність запросити Україну стати членом НАТО на саміті у Вільнюсі (шляхом підписання протоколів про приєднання та започаткування процесу ратифікації, коли умови для цього виникнуть)».

У Сеймі вважають, що це було б стратегічним рішенням Альянсу для миру в Україні та Європі, а також сприяло б глибшому включенню України до структури та процесів НАТО ще до вступу.

У резолюції також йдеться, що перемога України над росією та членство в НАТО встановила б стійкий мир у всій Європі, а також показало б, що рф не має права вето на розширення Альянсу, а Україна не перебуває в зоні її впливу.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запросив президента Володимира Зеленського на саміт Альянсу, який відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі.

Зеленський розповів, на які рішення очікує від саміту.

Столтенберг раніше говорив, що Україна зможе стати членом Альянсу після війни.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: