Шмигаль розповів, яким стане середній розмір пенсії після індексації

Читать на русском
Підвищення пенсії відбудеться для 10,5 мільйонів пенсіонерів. Вперше розмір середньої пенсії перетне позначку у п’ять тисяч гривень.
Слово і діло

Після індексації пенсій з 1 березня середній розмір виплат перевищить п’ять тисяч гривень.

Про це повідомляє видання «Укрінформ», з посиланням на слова прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля під час щорічної пресконференції, присвяченої результатам роботи уряду.

«Індексація пенсій відбулася. Її точний розмір дорівнює 19,7%. Підвищення пенсії відбудеться для 10,5 мільйонів пенсіонерів. Вперше розмір середньої пенсії перетне позначку у п’ять тисяч гривень, тоді як на сьогодні це 4,6 тисячі гривень», - зазначив Шмигаль.

Керівник Кабміну також підкреслив, що мінімальна сума, на яку збільшаться виплати для пенсіонерів, дорівнює 100 грн. І додав, що всі доплати за віком будуть збережені, хоча і не підлягатимуть індексації.

Індексація пенсій-2023: кому і на скільки в Україні підвищать пенсіюПро те, кому і на скільки в Україні у 2023 році підвищать пенсійні виплати – у матеріалі Слово і діло

При цьому, Шмигаль нагадав, що цього року законодавством не була передбачена індексація пенсійних виплат. І відповідне рішення щодо її проведення є важливим елементом соціальної відповідальності уряду.

«Так само, як і минулого року, коли почалася повномасштабна агресія, цього року ми продовжуємо цю стратегію. Грошей вистачить. Ми затвердили бюджет Пенсійного фонду України, цього року він самодостатній і, за нашими розрахунками, надходжень вистачить, в тому числі для покриття індексації», - зауважив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, що вже у березні в Україні розпочнеться індексація пенсій, вони зростуть на 20% для 10,5 мільйона пенсіонерів.

Як відомо, після модернізації сервісу Пенсійного фонду українці отримали нагоду подавати заяву на призначення пенсії, не виходячи з дому.

Раніше у Пенсійному фонді повідомили, чи можна розраховувати на субсидію при боргах за комунальні послуги.

Також повідомлялося, як багатодітним батькам достроково вийти на пенсію.

Крім того, у Мінсоцполітики пояснили, як отримувати українську пенсію за кордоном.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: