Швейцарія може дозволити реекспорт своєї зброї в Україну: що відомо

Читать на русском
В нижній палаті швейцарського парламенту підтримали ініціативу винести на голосування зміни в законодавство щодо зняття заборони на реекспорт зброї в Україну.
Getty Images

Комісія з безпеки Національної ради Швейцарії (нижня палата парламенту цієї країни) ухвалила подання та депутатську ініціативу, якою передбачено дозвіл на реекспорт швейцарської зброї з третіх країн до України.

Про це повідомляє офіційний сайт парламенту Швейцарії.

Зазначимо, що країна дотримується суворого військового нейтралітету. Згідно з чинним законом про військове майно, експорт та реекспорт не може бути схвалений у тому випадку, якщо країна-одержувач зброї перебуває у стані збройного конфлікту. Відповідно, ті держави, які мають намір передати Україні зброю швейцарського виробництва, не можуть цього зробити.

Влітку 2022 року Швейцарія заблокувала передачу Україні бронетранспортерів із Данії. А вже на початку цього року вона наклала вето на постачання військових матеріалів для ЗСУ з Іспанії.

Швейцарія дозволила Німеччині передати Україні військову технікуРаніше Федеральна рада повідомляла про відмову на прохання Німеччини та Данії дозволити реекспорт в Україну бойових танків швейцарського виробництва.

Як зазначається, пропозицію про зміну закону, який призводить до таких обмежень, підтримали 14 членів комісії з безпеки Національної ради Швейцарії, проти висловилися 11 парламентаріїв.

У спільній заяві йдеться про те, що декларації про заборону реекспорту, які підписують покупці швейцарської зброї, мають бути скасовані у разі порушення заборони застосування сили відповідно до міжнародного права.

«Більшість членів комісії вважає, що Швейцарія має зробити свій внесок у європейську безпеку і, відповідно, надати підтримку Україні. На їхню думку, запропоновані поправки відповідають закону про нейтралітет, оскільки вони не дозволяють прямий експорт військової техніки до зон конфліктів, а стосуються тільки декларацій про заборону реекспорту з країн, які закуповують швейцарську зброю», — цитує заяву офіційний сайт.

При цьому, для внесення змін до закону буде потрібно схвалення обох палат парламенту Швейцарії.

Нагадаємо, що США продовжують тиснути на Швейцарію в питанні заморожених активів рф.

Раніше уряд Швейцарії схвалив рішення про запровадження санкцій проти 141 фізичної та 49 юридичних осіб, згаданих у дев’ятому санкційному пакеті Європейського союзу.

Перед цим Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС та встановила ліміт цін на російську нафту.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал