Росія знайшла собі союзника в особі Ірану, який допомагає їй бомбардувати критичну інфраструктуру України. На тлі дефіциту високоточних ракет рф закуповує в Ірані більш дешеві, але не менш небезпечні дрони-камікадзе. Вперше безпілотники були застосовані у вересні і з того часу окупанти використали близько 660 «Шахедів». Контракт із Іраном, за даними української розвідки, передбачає передачу 1750 безпілотників. Якщо росія зберігатиме таку ж динаміку їхнього запуску, то вичерпає запаси і цього озброєння вже до травня. На інфографіці «Слово і діло» – скільки дронів Україна збила з вересня.
Загалом з моменту першого застосування Україна збила вже понад 500 іранських дронів-камікадзе. Перший безпілотник було збито 13 вересня біля Куп'янська в Харківській області. Наприкінці вересня росія розширила географію застосування безпілотників, запустивши їх по Харкову, Одесі, Миколаєву, Дніпру, Києву та інших містах.
Перший місяць Україна збивала по п'ять-шість дронів. 10 жовтня росія здійснила масований обстріл території України, застосувавши ракети та безпілотники – Україна тоді знищила 22 «Шахеди», ще 13 та 17 було збито у наступні два дні.
17 жовтня Київ та південні області атакували кілька десятків дронів-камікадзе, сили ППО збили 34 з них.
19 жовтня українські військові збили 23 безпілотники, 20 жовтня – 14. По два десятки «Шахедів» було знищено 26 жовтня та 4 листопада.
У листопаді українським силам ППО доводилося рідше збивати дрони. Зокрема, 15 листопада під час чергової масованої російської атаки було знищено 10 «Шахедів».
Дуже активно росія використовувала іранські дрони у грудні. Сили ППО збили 14 безпілотників 7 грудня, 10 – 10 грудня, 13 – 14 грудня, 30 – 19 грудня.
Декілька масованих атак саме із застосуванням дронів окупанти здійснили у новорічні вихідні. 29 грудня було збито 11 «Шахедів», 30 грудня – 16, 31 грудня – 13.
Дві великі атаки були також 1-2 січня: українські військові збили 32 та 39 «Шахедів» відповідно.
Нагадаємо, за словами секретаря РНБО Олексія Данілова, росія планує розгорнути виробництво дронів-камікадзе на своїй території, зокрема, у Тольятті.
На інфографіці «Слово і діло» – прогнози щодо вичерпання ракетного запасу росії.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»