Найгірший результат за всю незалежність, але кращий за прогнози: Мінекономіки оцінило падіння ВВП у 2022 році

Читать на русском
ВВП України за підсумками 2022 року впав на 30,4%. У Мінекономіки зазначили, що це найгірший результат за часи незалежності, але попередні прогнози були ще гіршими.

Падіння ВВП України за підсумками 2022 року оцінюється у 30,4% (з похибкою у ±2%). Це найгірший показник за всю історію незалежності країни, але результат все ж краще, ніж передбачалося за попередніми прогнозами.

Про це повідомляє Міністерство економіки.

При цьому в 2021 році ВВП показав зростання на 3,4%.

Скорочення ВВП та безпрецедентний дефіцит бюджету: у МВФ оцінили наслідки війни для економіки УкраїниВплив російського вторгнення на економічну активність України був величезним – реальний ВВП різко скоротився, інфляція різко зросла, торгівля була серйозно порушена, а бюджетний дефіцит виріс до безпрецедентного рівня.

«Це є об’єктивно найгіршим результатом часів незалежності, втім кращим, ніж очікували більшість експертів на початку повномасштабного вторгнення, коли оцінки варіювалися в межах 40-50% падіння ВВП і глибше», – зазначили у Міністерстві.

У грудні ВВП України впав на 34% (±2%) – це дещо краще, ніж оцінки за листопад (37%) з огляду на певну стабілізацію ситуації з енергопостачанням після обстрілу.

У Мінекономіки констатували, що подальші ракетні атаки росії, хоч і не завдали критичних пошкоджень інфраструктурі, проте чинили тиск на настрої бізнесу та його активність.

Нагадаємо, у держбюджеті на цей рік уряд заклав 3,2% зростання ВВП. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».

Міністр економіки розповіла про два сценарії зростання ВВП у 2023 році.

Раніше у Нацбанку спрогнозували, що буде з українською економікою у разі затяжної війни.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: