Апеляція ВАКС в 15 разів зменшила заставу ексголови АРМА Янчука

Читать на русском
Апеляційна інстанція задовольнила частково скарги адвокатів екскерівника АРМА на визначений розмір застави як запобіжного заходу.
Антон Янчук

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила в понад 15 разів заставу для колишнього голови голови Національного агентства з розшуку та менеджменту активів Антона Янчука, якого НАБУ і САП підозрюють у зловживаннях і розтраті понад 426 млн грн.

Таке рішення 19 вересня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Апеляційні скарги адвокатів Бовкуна Євгена Андрійовича та Тананакіна Олександра Валерійовича задовольнити частково. Апеляційну скаргу прокурора САП залишити без задоволення. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 26 липня 2022 року скасувати в частині визначення розміру застави. У цій частині постановити нову ухвалу, якою застосувати до підозрюваного (Антона Янчука – ред.) запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 198 480 грн», – ідеться в рішенні.

Як відомо, слідча суддя ВАКС визначила ексголові АРМА Янчуку 3,1 млн грн застави. На нього поклали такі обов'язки: не відлучатись із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові АРМА Антону Янчуку та іншим у махінаціях із заарештованим майном. Як стверджують в НАБУ, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Посадовці АРМА, своєю чергою, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП «СЕТАМ». В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії.

НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року. А саме:

  • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, придбані свого часу для будівництва торговельних центрів мережі «Ашан», - реалізовано у 18 разів дешевше за ринкову вартість;
  • продаж 2,6 тис. тон піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині, заниження вартості більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою;
  • продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду – майже в 5 разів дешевше за ринкові ціни;
  • продаж зерна, крупи та олійних культур – вчетверо дешевше за ринкову вартість.

Внаслідок продажу арештованого майна за заниженою вартістю лише в цих чотирьох епізодах завдано шкоди на понад 426 млн грн. З метою унеможливлення подальшої реалізації злочину НАБУ та САП ініціювали накладення арешту на згадані земельні ділянки та гроші, сплачені за річковий пісок.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал