Махінації з арештованим майном: ексголові АРМА Янчуку визначили заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишньому очільнику Нацагентства з розшуку та менеджменту актів, якого підозрюють у розтраті.

Вищий антикорупційний суд визначив 3,1 млн грн застави з обов'язками колишньому голові Національного агентства з розшуку та менеджменту активів Антону Янчуку, якого НАБУ і САП підозрюють у зловживаннях і розтраті понад 426 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«26 липня 2022 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід колишньому голові Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, який підозрюється разом з іншими особами у зловживанні владою та розтраті понад 426 млн грн. Суд застосував до вказаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 3 101 250 грн», – інформує прокуратура.

Строк дії запобіжного заходу до 12 вересня 2022 року. Також на Янчука покладено низку процесуальних обов'язків, передбачених статтею 194 Кримінального процесуального кодексу України.

Раніше НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові АРМА Антону Янчуку та іншим у махінаціях із заарештованим майном. Як стверджують в НАБУ, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Посадовці АРМА, своєю чергою, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП «СЕТАМ». В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії.

НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року. А саме:

  • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, придбані свого часу для будівництва торговельних центрів мережі «Ашан», - реалізовано у 18 разів дешевше за ринкову вартість;
  • продаж 2,6 тис. тон піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині, заниження вартості більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою;
  • продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду – майже в 5 разів дешевше за ринкові ціни;
  • продаж зерна, крупи та олійних культур – вчетверо дешевше за ринкову вартість.

Внаслідок продажу арештованого майна за заниженою вартістю лише в цих чотирьох епізодах завдано шкоди на понад 426 млн грн. З метою унеможливлення подальшої реалізації злочину НАБУ та САП ініціювали накладення арешту на згадані земельні ділянки та гроші, сплачені за річковий пісок.

Нагадаємо, з 2019 року НАБУ розслідує справу про незаконний продаж АРМА землі торговельних центрів мережі «Ашан». Також з 2019 року детективи і прокурори розслідують справу про продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду, зерна, крупи та олійних культур. Щодо продажу піску теж відкрили справу в 2019 році.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: