Кораблі США увійшли у Тайванську протоку вперше після візиту Пелосі

Читать на русском
Як зазначають у Білому домі, США діятимуть в повітряному і морському просторі, де це дозволяє міжнародне право.
візит ПелосіАрміяInform

Два кораблі ВМС США почали прохід через Тайванську протоку, подібні маневри проводяться вперше з моменту скандального візиту спікера Палати представників Ненсі Пелосі в Тайбей.

Про це повідомляє агенство Reuters.

Як зазначається, в маневрі беруть участь есмінці Antietam і Chancellorsville. Він здійснюється в міжнародних водах.

Раніше координатор у справах регіонів Індійського і Тихого океанів в Раді національної безпеки Білого дому Курт Кемпбелл на брифінгу, присвяченому ситуації навколо Тайваню, заявляв про те, що США діятимуть в повітряному і морському просторі, де це дозволяє міжнародне право.

Історичний момент: що передувало візиту Ненсі Пелосі на ТайваньЧому Китай проти візиту Ненсі Пелосі на Тайвань та як розвиваються події надалі, читайте у матеріалі Слово і діло.

Згідно з його словами, «це включає проведення стандартних проходів кораблів через Тайванську протоку».

Китайська Республіка Тайвань існує з 1950 року, коли Гоміньдан, зазнавши поразки на території материкового Китаю від прорадянських комуністів Мао Цзедуна, змушений був відступити на острів. З того часу Тайвань існує окремо від Китаю - хоча формально він не проголошував про свою незалежність, а Пекін вважає Тайвань територією КНР. На тлі цього в регіоні зберігається постійна напруга. Однак захопити Тайвань військовим шляхом Китай не наважується - як мінімум тому, що Тайвань озброєний до зубів, а за спиною острова стоять США та їхні союзники.

Нагадаємо, що нещодавно спікер Палати представників США Ненсі Пелосі завершила свій короткий візит на Тайвань, який спричинив погрози з боку влади Китаю.

Пелосі прилетіла у Тайбей увечері 2 серпня. Міністерство закордонних справ Китаю висловило рішучий протест у зв'язку з її візитом, заявивши, що це серйозно порушує принцип «одного Китаю» і положення китайсько-американських комюніке.

Під час візиту на острів Пелосі зустрілася з президенткою Тайваню Цай Інвень, тайванськими законодавцями та заступником спікера Тайваню.

Керівник КНР Сі Цзіньпін назвав візит Пелосі «черговою американською провокацією».

Раніше ЗМІ назвали варіанти реакції Китаю на приїзд спікерки.

Окрім цього, 14 серпня, делегація Конгресу США знову відвідала острів Тайвань. Візит американських законодавців тривав два дні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: