САП у листопаді скерує до суду обвинувачення стосовно фігуранта газової справи Онищенка

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива НАБУ про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування стороні захисту.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП)фото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура в листопаді скерує до суду обвинувальний акт стосовно колишнього директора ТОВ «Торговий дім «Київгазенерго», підозрюваного у причетності до «газової справи» екснародного депутата Олександра Онищенка. Стороні захисту встановили строк на ознайомлення з матеріалами до 31 жовтня.

Таке рішення 13 липня ухвалив слідчий суддя Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання старшого детектива НАБУ про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні №52022000000000094 від 09 травня 2022 року - задовольнити частково. Встановити для сторони захисту (підозрюваному Роману Гумініченка та його захисникам) строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні до 31 жовтня 2022 року включно, після спливу якого вони будуть вважатися такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів», – йдеться в рішенні.

Раніше суд заарештував Гумініченка із альтернативою 744 тис. грн застави. Пізніше ВАКС стягнув частину його застави за невиконання обов'язку і підвищив її розмір. Нещодавно НАБУ завершило слідство щодо Гумініченка.

За версією слідства, Гумініченко є одним з 29 учасників справи за фактом розкрадання природного газу, видобутого в межах спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Він є директором одного з підконтрольних нардепу-організатору схеми підприємств, що стало переможцем фіктивних аукціонів з продажу газу, що купляли за заниженою ціною, а згодом перепродували за ринковою.

Нагадаємо, ВАКС дозволив заочно судити екснардепа Онищенка. У грудні 2019 року екснардепа затримали в Німеччині і відправили під варту. САП намагалася добитися екстрадиції Онищенка до України, однак німецька сторона відмовила. В лютому 2022 року Вищий антикорупційний суд завершив дослідження доказів у справі екснардепа.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: