ВАКС наклав арешт на центр кінного спорту в Німеччині, який належить Онищенку

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про накладання арешту на німецьке майно колишнього члена парламенту.
Олександр Онищенко

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на центр кінного спорту в Херцлаке Нижня Саксонія Німеччина, який належить колишньому народному депутату Олександру Онищенку, обвинуваченому Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою в організації «газових схем».

Таке рішення 23 грудня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Прокурор САП просив накласти арешт на центру кінного спорту Gut Einhause в Німеччині, а також корпоративні права Gut Einhaus Liegenschafts GmbH у розмірі частки 11% від її статутного капіталу, яка належить компанії Ostexpert Limited. На переконання прокурора, наведене майно одержане внаслідок вчинення кримінальних правопорушень, у яких обвинувачується Онищенко. Зокрема, на рахунки компанії Ostexpert limited в Латвії були виведені кошти, ймовірно, злочинного походження.

За словами прокурора САП, вони отримали від німецьких органів інформацію про придбання Онищенком через компанію Ostexpert limited центру кінного спорту Gut Einhause за 19,08 млн євро. Також екснардеп придбав за 2 млн євро стайні для коней. До клопотання прокурора було додано відповідні документи, отримані від компетентних органів Німеччини. Суд наклав арешт на майно, оскільки вважає, що воно може підлягати спеціальній конфіскації.

Водночас, для повноцінного арешту вказаного майна потрібно рішення німецького суду. Наразі САП співпрацює з німецькими органами правопорядку з цього питання.

Як відомо, за версією обвинувачення, у 2013-2016 роках Онищенко вчинив низку кримінальних правопорушень. Будучи заступником голови паливного комітету Верховної ради, він був обізнаний про попит та ціни на ринку природного газу в Україні та мав контроль над компаніями ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ Фірма «Хас» та ТОВ «Карпатнадраінвест», які є операторами за договорами про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Це нібито допомогло йому створити схему заволодіння коштами державної компанії від реалізації газу, видобутого на державних надрах.

До плану він залучив свою мати Інесу Кадирову та Валерія Постного, які, за даними слідства, стали співорганізаторами. Крім них, були долучені й інші особи, які виконували визначені їм ролі. У результаті реалізації схеми злочинна організація нібито заволоділа 1,6 млрд грн «Укргазвидобування».

Нагадаємо, ВАКС дозволив заочно судити екснардепа Онищенка. У грудні 2019 року екснардепа затримали в Німеччині і відправили під варту. САП намагалася добитися екстрадиції Онищенка до України, однак німецька сторона відмовила.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал