Глобальна продовольча криза, спричинена війною в Україні, може затягтися на роки – ООН

Читать на русском
Війна в Україні у поєднанні з наслідками зміни клімату та пандемією загрожує десяткам мільйонів людей у світі масовим голодом та недоїданням, попередили в ООН.

Війна в Україні викликала глобальну продовольчу кризу, яка може тривати роки, якщо її не буде зупинено.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи на спеціальному засіданні, присвяченому глобальній продовольчій безпеці, повідомляє The Guardian.

Гутерріш заявив, що конфлікт у поєднанні з наслідками зміни клімату та пандемією «загрожує поставити десятки мільйонів людей на межу відсутності продовольчої безпеки, за якою піде недоїдання та масовий голод».

Якщо українські порти не розблокують, у липні світ охопить паніка через нестачу зерна – МінАПУкраїнські порти необхідно розблокувати найближчим часом. Інакше вже за три місяці у країнах світу розпочнеться паніка через нестачу українського зерна.

Війна призвела до припинення поставок з українських портів, які колись експортували величезну кількість олії, а також зернових, таких як кукурудза та пшениця. Це скоротило глобальну пропозицію та призвело до різкого зростання цін на альтернативи. За даними ООН, світові ціни на продукти майже на 30% вищі, ніж у той же час минулого року.

«Складні наслідки для безпеки, економічні та фінансові наслідки вимагають доброї волі з усіх боків для досягнення пакетної угоди. Я не вдаватимуся в подробиці, тому що публічні заяви можуть підірвати шанси на успіх», — сказав Гутерріш про свої переговори з росією, Україною, Туреччиною, США, Європейським Союзом та іншими.

«Росія має дозволити безпечний і надійний експорт зерна, яке зберігається в українських портах», – наголосив генсек.

Нагадаємо, раніше телеканал CNN повідомив, що США та країни Європейського союзу розробляють маршрути для якнайшвидшого експорту українського зерна та кукурудзи.

Генсек ООН Гутерріш, якщо вірити джерелам The Wall Street Journal, пропонував послабити санкції проти росії в обмін на деблокаду українського зерна.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: