Два роки у парламенті: хто з нардепів обіцяє більше за інших, а хто – виконує

Читать на русском

Верховна рада допрацьовує цей тиждень і йде на канікули до початку вересня (щоправда, буде ще урочисте засідання 24 серпня). Таким чином, до роботи депутати повернуться вже відсвяткувавши своє дворіччя з мандатами. «Слово і діло» з цього приводу починає підбивати проміжні підсумки роботи IX скликання. Пропонуємо подивитися, хто з депутатів давав найбільше обіцянок, а хто – виконував або провалював.

Топ-10 депутатів, які дали найбільше обіцянок

На першому місці в десятці колишній «слуга народу», позафракційний депутат Олександр Дубінський: за час роботи IX скликання він дав 139 обіцянок, не враховуючи програмних.

Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія дав за час роботи в парламенті 95 обіцянок, його колега по фракції Олександр Качура – 73 обіцянки – якщо не рахувати партійних.

Спікер парламенту Дмитро Разумков дав 72 обіцянки, «слуги народу» Ірина Верещук і Данило Гетманцев – 64 та 56 обіцянок відповідно.

Віцеспікер Верховної ради Руслан Стефанчук дав 49 обіцянок, співголова фракції «Опозиційна платформа» Юрій Бойко – 46, нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко – 44, член групи «За майбутнє» Ігор Палиця і нардеп від «Батьківщини» Антон Яценко – по 38.

Хто в Раді IX скликання найкраще виконує обіцянки

Найвідповідальнішим депутатом цього скликання є Олексій Гончаренко з «Європейської солідарності». У нього 54 обіцянки, з яких 25 він виконав (46%). Варто зазначити, що більшість обіцянок Гончаренка не масштабні – вони пов'язані або з його особистою позицією щодо голосувань, або з позицією фракції.

«Слуга народу» Максим Заремський виконав 38% обіцянок (14 з 37). Всі виконані зобов'язання – програмні або з меморандуму партії.

По 33% обіцянок виконали Наталія Піпа з «Голосу», Микола Стефанчук і Володимир Захарченко зі «Слуги народу». Ігор Копитін з СН за два роки виконав 32% обіцянок.

По 31% зобов'язань виконали Олександр Дануца («Слуга народу»), Галина Васильченко («Голос») і Анна Пуртова («Слуга народу»). Замикає десятку лідерів Марина Нікітіна зі СН – 30% виконаних.

Відзначимо, у «слуг народу» такий високий відсоток виконаних обіцянок пояснюється тим, що це переважно обіцянки з програми.

У кого з нардепів найбільше провалених обіцянок

Олександр Дубінський, який обігнав усіх за кількістю обіцянок, є й антилідером із їхнього виконання. За час роботи цього скликання нардеп провалив 31% обіцянок – 53 з 173.

На другому місці в рейтингу Вадим Рабінович з ОПЗЖ, який провалив 23% обіцянок. На третьому місці – колишній «слуга народу», позафракційний Роман Іванісов, у якого провалено 22% обіцянок.

По 21% обіцянок не виконали Юрій Бойко (ОПЗЖ) і Степан Івахів («За майбутнє»). По 20% провалених у Михайла Папієва (ОПЗЖ), Давида Арахамії («Слуга народу») і позафракційного Євгена Шевченка.

Ще один колишній член монобільшості – Гео Лерос – провалив 19% обіцянок. Ірина Геращенко з «Європейської солідарності» і Сергій Шахов з групи «Довіра» не виконали по 18% обіцянок.

Нагадаємо, на інфографіці можна подивитися, хто з народних все ще не виконав жодної обіцянки.

Також «Слово і діло» проаналізувало, як у парламенті працюють фракції «Голос», «Опозиційна платформа – За життя» та «Батьківщина», а також група «За майбутнє».

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал