Ринок землі тимчасово призупинився через нотаріусів – ЗМІ

Читать на русском
На вирішення проблем, зазначили в Нотаріальній палаті, піде близько тижня. Тоді ж ринок землі буде знятий з паузи.
Ілюстративне фотоВідкрите джерело

В Україні вимушено поставили ринок землі на паузу після кількох днів його роботи. Причина - відсутність доступу у нотаріусів до системи Держгеокадастру.

Про це повідомляє ТСН.

Нотаріуси повинні проводити перевірки покупців і продавців землі по ряду державних реєстрів, в тому числі по Держгеокадастру, але доступу до нього у них немає. Представники Нотаріальної палати України пояснили, що мова йде про технічні проблеми: в країні налічується понад 6,5 тис.нотаріусів і своєчасно приєднати їх до системи просто не змогли технічно.

На вирішення проблем, зазначили в нотаріальній палаті, піде близько тижня. Тоді ж ринок землі буде знятий з паузи.

Ринок сільськогосподарської землі: хто матиме право купувати ділянкиХто зможе купити сільськогосподарську землю в Україні з 1 липня і як відбуватиметься перевірка – на інфографіці.

Нагадаємо, Кабінет міністрів під час чергового засідання затвердив порядок перевірки покупця і власника земельної ділянки. Так, нотаріуси зобов'язані будуть з'ясовувати, скількома гектарами володіють сторони угоди з продажу угідь.

Також у Міністерстві юстиції нагадали, що купівля-продаж земельної ділянки стане можлива тільки за наявності необхідного пакету документів.

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільгоспземлі.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: