Ринок сільськогосподарської землі: хто матиме право купувати ділянки

Читать на русском

Рівно за тиждень, з 1 липня, в Україні запрацює ринок сільськогосподарської землі. До відкриття уряд затвердив чітку послідовність дій із перевірки покупців земельних ділянок. «Слово і діло» пропонує подивитися, хто матиме право придбати ділянку і як їх перевірятимуть.

Згідно з вимогами статті 130 Земельного кодексу, покупцями земельних ділянок можуть бути:

  • громадяни України, які мають сільськогосподарську освіту або досвід роботи в сільському господарстві, або які займаються веденням товарного сільськогосподарського виробництва;

  • юридичні особи, установчими документами яких передбачено ведення сільськогосподарського виробництва.

При цьому переважне право купівлі буде у громадян, які постійно проживають на території місцевої ради, де здійснюється продаж земельної ділянки.

Як саме перевірятимуть покупців. Постанова, яку затвердив Кабмін, розмежовує перевірку покупців і власників земельних ділянок. Покупців перевірятиме нотаріус, а власників – Держгеокадастр.

В обох випадках перевірка включатиме: встановлення особи покупця або кінцевого бенефіціарного власника юрособи; перевірку застосування санкцій до покупця або бенефіціару; перевірку віднесення покупця до переліку осіб, пов'язаних з терористичною діяльністю; визначення загальної площі сільгоспземлі у власності.

Для перевірки будуть використовувати дані Державного реєстру прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

За результатами перевірки нотаріус повинен буде скласти протокол, де буде інформація про відповідність або невідповідність вимогам Земельного кодексу. Якщо вимоги будуть порушені, Держгеокадастр має конфіскувати куплену ділянку за рішенням суду.

Нагадаємо, «Слово і діло» писало про те, що таке е-аукціони і якою буде процедура купівлі-продажу земельних ділянок.

Як продати земельний пай після відкриття ринку землі, можна прочитати тут.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал