У НАН України вважають недостовірною інформацію про штучне походження COVID-19

Читать на русском
Вірус поза організмом не розмножується. Відповідно, при попаданні в організм він починає копіювати себе і пристосовуватися тим сильніше, чим сильніше з ним борються
Ілюстративне фотоGetty Images

Циркулюючі у світі чутки про штучне створення коронавірусу є помилковими, оскільки віруси працюють абсолютно не так і розвиваються абсолютно не так, як вважає велика частина населення. Швидше, можна вести мову про витік досліджуваного вірусу з лабораторії.

Про це заявив генетик, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології ім. Богомольця НАНУ Віктор Досенко в ефірі телеканалу «Україна 24».

Подкаст «Словом» за 28 травня: ціни на продукти, вакцини проти коронавірусу та Тупицький«Слово і діло» представляє щоденний подкаст «Словом». Ми зібрали для вас головні факти та цифри попередньої доби, щоб можна було не тільки читати, але й слухати про важливе, не відволікаючись від щоденних справ.

«У лютому минулого року крапка в цій історії була однозначно поставлена - ніхто цей вірус не створював. А ось витік з лабораторії - це можлива ситуація. Безумовно, якийсь вірус могли вивчати, він, звичайно, природного походження - від кажанів. І він якимось чином подолав цей бар'єр і був винесений з лабораторії. І це велика різниця - створений в лабораторії та винесений з лабораторії», — сказав він.

Генетик зазначив, що вірус поза організмом не розмножується. Відповідно, при попаданні в організм він починає копіювати себе і пристосовуватися тим сильніше, чим сильніше з ним борються.

Вакцинація проти COVID-19: які препарати є в Україні та кого ними щеплятьЯкі зараз запаси вакцини є в Україні, та кого яким препаратом щеплять, читайте в матеріалі Слово і діло.

«Віруси не живі поза нашим організмом, вони не виявляють фундаментальної властивості життя до розмноження. Їх не може стати більше поза нашими клітинами. Тому вони й потрапляють в наші клітини, щоб зробити більше своїх копій, а це є сенсом життя всіх живих істот. А мутує вірус не один, а за допомогою наших ферментів — це ми його намагаємося таким чином зупинити, і зупиняємо, але створюємо нові штами, нові варіанти, дещо відмінні від вихідного варіанту вірусу. І чим більше людей інфіковано одночасно, тим більша ймовірність створення більш вдалих, більш патогенних варіантів будь-якого вірусу. Тому я за вакцинацію, за книги, менше конспірології, менше російських сайтів. Я подивився кількість посилань про штучне походження вірусу російською та англійською мовами. Подивіться, вас здивують всі ці фейки з відомої країни та відомою мовою, якою я пропоную нашим слухачам не читати», - сказав він.

Вакцинація від COVID-19: коли в країнах буде сформований колективний імунітетКолективний імунітет проти коронавірусу в Україні буде не раніше 2022 року. Тоді як в Ізраїлі, ОАЕ, Британії він може сформуватися вже в травні.

Нагадаємо, британська розвідка висловлює твердження про те, що коронавірус COVID-19 дійсно може мати штучне, а точніше - лабораторне походження.

30 березня експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) оприлюднили звіт про свої пошуки походження коронавірусу. Згідно з їхніми даними, COVID-19 вперше був зафіксований в листопаді 2019 року, але його реальне походження так і залишилося таємницею. Звіт викликав невдоволення США і ще 13 держав, оскільки в ньому нічого не говорилося про можливу причетність Китаю до створення коронавірусу.

Президент США Джозеф Байден 26 травня доручив американському розвідувальному співтовариству провести додаткове розслідування щодо встановлення джерела появи COVID-19.

30 травня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) піддала різкій критиці постійне втручання політиків у розслідування, покликане встановити джерело походження коронавірусу і зажадала від політичних сил припинити заважати працювати організації.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: