Верховний Суд скасував рішення ЦВК про перемогу Вірастюка на довиборах у 87-му окрузі

Читать на русском
Таким чином, частково задоволено апеляційну скаргу кандидата Олександра Шевченка на рішення Верховного Суду від 28 квітня 2020 року у справі №9901/114/21.
Верховний суд УкраїниВідкрите джерело

Велика Палата Верховного Суду пізно ввечері 1 травня визнала протиправним і скасувала протокол Центральної виборчої комісії від 22 квітня 2021 року, яким кандидат від «Слуги народу» Василь Вірастюк визнавався переможцем на довиборах в окрузі №87.

Про це повідомляє Громадянська мережа «ОПОРА».

Таким чином, частково задоволено апеляційну скаргу кандидата Олександра Шевченка на рішення Верховного Суду від 28 квітня 2020 року у справі №9901/114/21.

28 квітня 2021 року Верховний Суд прийняв рішення повністю відмовити в позові, проте вже 30 квітня ВП ВСУ почала розгляд апеляції, за підсумками якого частково задовольнила позов Шевченка.

При цьому зараз в ВП ВСУ розглядається ще одна справа, яка стосується підбивання підсумків виборів в окрузі № 87 - справа за №9901/117/21, щодо позову, з яким звернулася політична партія «За майбутнє», яка зажадала:

  • визнати протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів;
  • визнати неможливим встановлення достовірних результатів проміжних виборів;
  • визнати протиправним та скасувати протокол ЦВК про результати виборів;
  • зобов'язати ЦВК прийняти рішення про проведення повторних виборів.

Довибори в окрузі №87: чому в Івано-Франківській області не можуть підрахувати голосиРезультати довиборів у 87 окрузі в Івано-Франківській області не можуть підрахувати шостий день.

29 квітня Верховний Суд відмовив у задоволенні цього позову, проте тепер його належить розглянути Великій Палаті.

Нагадаємо, на окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах в Раду перемогу здобув представник Партії «Слуга народу» Василь Вірастюк, набравши 31,25% голосів. Його конкуренти - представник від «За майбутнє» Олександр Шевченко і представник ВО «Свобода» Руслан Кошулинський - набрали 29,69% і 28,86% відповідно. Явка на виборах склала 23,72%.

Однак Олександр Шевченко результат не визнав і заявив, що буде оскаржувати перерахунок голосів.

2 квітня на одній з дільниць 87 округу вибори визнали недійсними. Також недійсними вибори визнали на виборчій дільниці, в селі Манява. Загалом вибори недійсними визнали на шести дільницях. Однак пізніше Окружний адміністративний суд Івано-Франківська виніс рішення з питання про перерахунок голосів на окрузі № 87; вимога окружної виборчої комісії про перерахунок голосів на двох дільницях була визнана незаконною.

23 квітня Центральна виборча комісія офіційно підтвердила, що кандидат у народні депутати України від «Слуги народу» Василь Вірастюк здобув перемогу на довиборах до Верховної Ради на окрузі №87.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал