Стала відома сума збитків НАК «Нафтогаз України» за 2020 рік – ЗМІ

Читать на русском
При цьому глава НАК Андрій Коболєв відмовився коментувати інформацію, попросивши почекати публікації офіційних документів
НАК «Нафтогаз України»Відкрите джерело

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» за 2020 рік зазнала 36,93 млрд грн сукупного збитку проти 9,9 млрд грн сукупного доходу за 2019 рік.

Про це 9 квітня з посиланням на фінансову звітність компанії, наявну в розпорядженні редакції, повідомляє «Економічна правда».

Згідно з інформацією видання, у 2020 році чистий дохід від реалізації продукції склав 121,1 млрд грн при собівартості продукції в 121,9 млрд грн; відповідно, валовий збиток від операційної діяльності склав 0,8 млрд грн.

Для порівняння, у 2019 році НАК отримав чистий дохід у сумі 178,35 млрд грн при собівартості в 147,31 млрд грн.

Аудит «Нафтогазу»: у фіндіяльності яких ще компаній і установ знайшли порушенняДержаудитслужба знайшла порушень в Нафтогазі на 250,9 млрд грн, в Укртрансгазі – на 203,3 млрд.

«До сплати податків збиток «Нафтогазу» у 2020 році склав 11,95 млрд грн. Чистий збиток Компанії від операційної діяльності 2020 року знизився до 17,33 млрд грн в порівнянні з прибутком в 50,66 млрд грн у 2019 році», - зазначає видання.

Додаткові збитки в розмірі 20,36 млрд грн, за інформацією видання, НАК поніс від участі в капіталі асоційованих і спільних підприємств 2020 року. У 2019 році ці збитки склали 40 млрд грн.

Водночас глава НАК Андрій Коболєв відмовився коментувати цю інформацію. За його словами, компанія не має права коментувати фінансові показники до офіційного оприлюднення звітності.

«За правилами, дотримання яких від нас вимагають інвестори та акціонер, компанія обов'язково незабаром оприлюднить документи з усіма коментарями та поясненнями», - написав він у Facebook.

Нагадаємо, 15 лютого стало відомо, що Офіс генпрокурора розслідує купівлю-продаж газу між державними компаніями НАК «Нафтогаз України» і «ЕРУ Трейдинг». Передбачувана сума збитків державі сягає 153,2 млн грн.

Раніше ми писали, за інформацією ЗМІ, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко написав листа, в якому запропонував прем'єру Денису Шмигалю звільнити керівника «Нафтогазу» Андрія Коболєва, а разом з ним – і всіх членів Наглядової ради Державної компанії.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал