«Справа Кропачова»: співорганізатор живе в елітному ЖК, заробляючи копійки

Читать на русском
У Національному бюро дізналися, що дружина співорганізатора схеми володіє елітними автівками, отримуючи лише соціальні виплати.
колаж: «Слово і діло»

Співорганізатор заволодіння понад 51 млн грн державних вугледобувних підприємств Дмитро Вацнер останні три роки заробляє в середньому 5000 грн на рік, але орендує житло разом із дружиною, яка отримує лише соціальні виплати, в житловому кварталі бізнес-класу «Новопечерські Липки».

Про це йдеться в ухвалі апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 8 квітня, повідомляє «Слово і діло».

Також детективи з'ясували, що на дружину Вацнера зареєстровані дві елітні автівки: Porsche Cayenne з датою реєстрації 23 серпня 2019 року і BMW M6 з датою реєстрації 15 березня 2019 року. У НАБУ повідомили, що офіційні доходи співорганізатора за період 2016-2019 років складає у середньому 5000 гривень на рік. Дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною, отримуючи соціальні виплати.

Зазначене, на думку суду, дає підстави вважати високим матеріальний рівень життя підозрюваного за відсутності у нього офіційних джерел доходу, а відтак і помірним розмір визначеної застави. Тому суд збільшив заставу Вацнеру до 2,1 млн грн.

Як відомо, 18 березня суд взяв під варту Вацнера з альтернативою 1,26 млн грн застави.

Слідство встановило, що впродовж 2016-2018 років група осіб, в тому числі Вацнер, організувала схему, в результаті якої фактично встановила контроль за державними закупівлями трьох ДП «Селидіввугілля», «Мирноградвугілля» та «Шахтоуправління Південнодонбаське №1». Йдеться про весь ланцюг – від моніторингу потреб держпідприємств у закупівлях, формування умов тендерів, комунікації з потенційними постачальниками до визначення очікуваної вартості закупівлі, переможця тендерів та контролю за розрахунками з ним.

У 69 закупівлях зазначених вугледобувних підприємств, які досліджували НАБУ та САП і в яких встановили факти порушення законодавства, договори на постачання отримувала одна компанія – ТОВ «Доненергоекспорт». При цьому йшлося про постачання найрізноманітніших позицій: паливно-мастильні матеріали, запасні частини до гірничо-шахтного обладнання, металовироби, кабельна продукція для шахт. Однак, фактично ця компанія виконувала роль посередника, перепродуючи з націнкою товар, придбаний в учасників реального сектору. Ті, своєю чергою через навмисно створені учасниками схеми перешкоди не мали реальних шансів напряму співпрацювати з держпідприємствами.

За даними «Слово і Діло», технічними учасниками тендерів, в яких перемагало ТОВ «Доненергоекспорт», були компанії «Тріалтрейд» і «Універсал Інвест-Строй». Вказані компанії нібито пов'язані з бізнесменом Кропачовим. Детективи встановили, що фірми «Доненергоекспорт» і «Тріалтрейд» використовували одну й ту саму IP-адресу під час подачі податкових декларацій. Більш того, частина отриманих від держпідприємств коштів було перераховано «Тріалтрейд» на рахунок компанії «ВБ Нерухомість», підписантом якої є дочка Кропачова Юлія. Крім того, засновником «ВБ Нерухомість» є фірма самого бізнесмена «Укрдонінвест».

Упродовж майже трьох років ці три державні підприємства, виконуючи вказівки організаторів схеми, закупили за завищеними цінами різноманітне обладнання, запасні, витратні матеріали та інші товари, іноді навіть без нагальної потреби, на загальну суму майже 174,5 млн грн, незаконно переплативши понад 51,17 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру Вацнеру та ще одній особі. Пізніше органи повідомили про підозру ще шістьом особам у цій справі.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...