Справа Южно-Української АЕС: скаргу на вирок бухгалтеру направили до ВАКС

Читать на русском
Верховний суд задовольнив прохання прокурора про направлення справи бухгалтера до Антикорупційного суду.

Верховний суд направив до Вищого антикорупційного суду кримінальне провадження за обвинуваченням колишньої фінансової директорки корпорації «Харківський електрощитової завод «Елетекс-С», головної бухгалтерки ПАТ «СКБ «Електрощит» Валентині Пелих у справі Южно-Української АЕС.

Таке рішення 26 вересня ухвалила колегія суддів Касаційного кримінального суду за клопотанням прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повідомляє «Слово і Діло».

Прокурор САП Сергій Козачина просив направити цю справу до ВАКС, оскільки суд офіційно почав свою роботу і йому підсудна ця справа. Вивчивши клопотання, Верховний суд його задовольнив.

Як відомо, 5 лютого Жовтневий районний суд міста Харкова засудив Пелих до п'яти років позбавлення волі й звільнив на випробувальний термін в один рік без позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та без конфіскації майна.

Після цього адвокати обвинуваченої подали апеляцію на такий вирок, оскільки, на їхню думку, при винесенні такого рішення були допущені істотні порушення вимог Кримінального процесуального кодексу України. 24 липня Апеляційний суд Харківської області задовольнив скаргу й скасував вирок. Судді вказали, що на укладання цієї угоди не було письмової згоди представника потерпілого.

Своєю чергою прокурор САП просив Касаційний кримінальний суд переглянути рішення Апеляційного суду через істотні порушення вимог КПК, скасувати це судове рішення й призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції. Однак судді відмовили у відкритті провадження через те, що КПК встановлює перелік підстав, за яких можна оскаржити рішення Апеляційного суду, а ця ухвала не підлягає касаційному оскарженню.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал